دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » خطای هاله ای در ازدواج چیست ؟

خطای هاله ای در ازدواج چیست ؟

جمله ای که بارها و بارها از بزرگان شنیده ایم و این که موقع ازدواج دو چشم لازم نیست بلکه دو چشم از دیگران قرض بگیرید تا همه چیز را دقیقا ببینید عشق انسان را کور می کند زمانی که عاشق کسی هستید یا به او علاقه مند هستید خیلی از اشتباهات و خطاهای ریز رفتاری را نادیده می گیرید ولی همین مساول کوچم بعدا در مراحل زندگی باعث و بانی خیلی از جنجال ها می شود.

 

za4-1849

همیشه انسانی که بعد از یک اشتباه جمله ی ببخشید به شما می گوید انسان خوبی نیست فرد در شرایط و زمان های مختلف با توجه به ویژگی شخصیتی خود رفتار های متضادی از او سر می زند.

خطای هاله ای در ازدواج چیست ؟

مفهوم خطای هاله ای نیز که روانشناسان بیان کرده اند نوع علمی تر مسئله ی بالا ایت که بیان کردیم به نوعی که انسان در قضاوت ها و تصمیم گیری هایی که میگیرد همیشه یک ذهنیت قبلی نسبت به مسئله یا فرد مورد مطالعه دارد که این ذهنیت خوب یا بد بسیار در تضمیم گیری نهایی ما تحت تاثیر است.جذابیت و زیبایی چهره یکی از مواردی است که اثر هاله ای برای مرد ها دارد یعنی مرد فقط به جنبه ی این که زن زیبایی است نباید تصمیم گیری کند.موقعی که ما کسی را فردی دوست داشتنی یا جذاب می دانیم، احتمال بیشتری دارد که او را باهوش و خوب (و یا دارای دیگر خصلت های نیک) هم بدانیم. در واقع این صفات (لزوما) همیشه با همدیگر در یک فرد وجود ندارند، اما (ذهن)‌ ما تمایل دارد آنها را به صورتی با هم… جمع کند.اثر هاله ای در بسیاری از زوایای زندگی ما موجود است و متاسفانه تقریبا تمام انسان ها -کم یا زیاد- تحت تاثیر این خطای ادراکی هستند. گرچه تحقیقات نشان می دهد که حتی آگاه بودن به پدیده ای به عنوان «اثر هاله ای» نفوذ آن را در اشخاص کاهش نمی دهد.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 15 Average: 2.4]

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 5 = هفت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>