یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » از انواع عشق چه میدانید

از انواع عشق چه میدانید

جالب است بدانید عشق انواع مختلفی دارد که در این مطلب می خواهیم درباره آن ها برایتان توضیح دهیم .

love

عشق رمانتیک: اگر عشق رمانتیک را تجربه کرده باشید خواهید دید افراد جایگاه خاصی برای زیبایی ظاهری و فیزیکی طرف مقابل در این عشق قائلند و به دنبال تجربه لذت بصری و لمسی بوده که از ظاهر و بدن معشوق یا معشوقه خود کسب می‌کنند و میل زیادی به داشتن رابطه با معشوق خود دارند.

عشق بازیگوشانه: در این نوع رابطه عشقی، عمدتا افراد به دنبال کسب تجارب جنسی بوده و تعهد برایشان معنایی ندارد. این عشق ناپایدار می باشد و برای آنها نوعی تفریح و لذت زودگذر است.

عشق مالکانه: این نوع عشق معمولا با آشفتگی و حسادت بیش‌ازحد همراه است و فرد به دنبال مالکیت در رابطه عاشقانه خود می گردد . این افراد زندگی پرپیچ و خمی دارند و هرچند محبت زوج به یكدیگر می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد ولی آشفتگی‌هایی را به دنبال داشته كه تجربه آن برای فرد می‌تواند ناراحت کننده باشد.

i_love_u_love_28807045_500_375

عشق همیارانه: در این نوع رابطه تعهد، صمیمت و عطوفت به‌تدریج ایجاد می‌شود و معمولا رابطه زوج‌ها طولانی‌مدت و بر پایه صلح و آرامش و نوعی روابط دوستانه حاکم است.

عشق نوع‌دوستانه: افرادی که این نوع عشق را تجربه می‌کنند عمدتا روابطی توام با شفقت، دلسوزی، مراقبت و از خودگذشتگی را تجربه می‌کنند. چنین روابط و احساساتی بدون هیچگونه چشمداشتی است.

عشق واقع‌گرایانه: در این نوع رابطه عشقی، فرد به دنبال انتخاب كسی است که با ملاک‌های عقلانی و منطقی، اجتماعی، اقتصادی، مذهبی، تحصیلی و… او سازگار باشد. در نتیجه این رابطه می‌تواند به احساس رضایت متقابل بینجامد.

حال به رابطه بین خود و طرف مقابلتان نگاه کنید تا ببینید چه نوع عشقی بین شما وجود دارد .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 2 Average: 4]

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 1 = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>