دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند تکثیر یابند و ایجاد بیماری کنند . یکی از عواملی ایجاد بیماری های منتقله جنسی و مقاربتی ویروس ها می باشند. نمونه هایی از ویروسهای عامل بیماریهای منتقله جنسی ایدز، تبخال تناسلی و زگیل تناسلی و هپاتیت هستند . در این مطلب به بررسی بیماریهای شایع منتقله جنسی ویروسی می پردازیم .

در ابتدا باید گفت بیماریهای منتقله جنسی ویروسی برخلاف بیماریهای منتقله جنسی باکتریایی که به راحتی با آنتی بیوتیک درمان می شوند، قابل درمان نیستند و فقط می توان جهت کاهش علائم آن ها را کنترل کرد .

ایدز

HIV ویروس بیماری ایدز می باشد که سیستم ایمنی بدن را مورد حمله قرار میدهد و با کاهش توان دفاعی ، بدن را مستعد ابتلا به سایر عفونتها می کند که در نتیجه شخص در اثر ابتلا به بیماری های عفونتی جان خود را از دست میدهد . فعالیت جنسی و استفاده از سرنگ مشترک در بین معتادان تزریقی از عوامل انتقال ویروس ایدز هستند و متاسفانه تاکنون درمانی برای این بیماری یافت نشده و فقط با داروهایی می توان آن را کنترل کرد .

hhh699

تبخال تناسلی و زگیل تناسلی

احساس گزگز و یا سوزش در ناحیة تناسلی، پاها و یا باسن و به دنبال آن تاولهای دردناک و زخم های باز در ناحیة تناسلی از نشانه های تبخال تناسلی و زگیل تناسلی می باشند . البته تبخال و زگیل تناسلی در خانم ها گاهی در داخل واژن ایجاد می شود که این موضوع سبب می شود از بیماری خود مطلع نشوند .

تبخال تناسلی و زگیل تناسلی نیز مانند ایدز درمان نمی شوند و فقط می توان آن ها را کنترل کرد چرا که ممکن است زخمها در ظرف ۲ یا ۳ هفته از بین بروند اما ویروس برای همیشه در بدن باقی می ماند و در صورت عدم مصرف دارو و کنترل و مراقبت مجددا زخم ها ایجاد می شوند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 43 Average: 2.5]
بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها در تاریخ مرداد ۲۰, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

hhw189

بیماریهای باکتریایی مقاربتی و درمان آن ها

فقط از یک سلول تشکیل شده و از بدن میزبان تغذیه می کند . باکتری ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× سه = 21

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>