چهارشنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » تعریف علمی “ازدواج” چیست ؟

تعریف علمی “ازدواج” چیست ؟

تا بحال به تعریف ازدواج فکر کرده اید که اصلا ازدواج یعنی چی اگر چه ازدواج به معنای عام برای خیلی از افراد زندگی مشترک یم زن و مرد تلقی می شود اما دیدگاه علم کاملا موشکافانه تر این ماجزاست.
از دیگاه علم Marriage یا ازدواج فرايند علاقمندي، كشش جسمي، جنسي، رواني و به دنبال آن فراهم سازي شرايط اقتصادي ، اجتماعي، علمي، شغلي، خانوادگي، شخصي دو جنس مخالف ( زن ومرد يا دختر و پسر) در جهت ايجاد يك زندگي مشترك توأم با تفاهم، محبت، پويايي، زايندگي، و هدفمند كه در راس آن بيشترين تأثيرات را مذهب و اعتقاد و دين دو طرف دارد.

ch2

در تعریف بالا کلماتی بسیار پر محتوایی بیان شده است که هر کدام نیاز به تفسیری همانند یک کتاب را دارد.برخی ازدواج را با یکدیگر تفکیک می کنند یعنی :

ازدواج جنسي مطلق، مخصوص بهايم است
ازدواج رواني مخصوص عشاق است
ازدواج اخلاقي مخصوص عرفا مي باشد

اما در دین اسلام به محصول مشترکی از این قضایا ازدواح سالم گفته می شود.همان طور که در احادیث بیان شده است ازدواج سالم و در پی ان رابطه ی جنسی سالم باعث می شود که شیاطین در پیش پروردگار اشک میریزند و به اه و ناله می افتند.

ch1

امتیاز شما به این مطب
[Total: 62 Average: 2.9]

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>