دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » علایم و تشخیص بیماریهای منتقله جنسی

علایم و تشخیص بیماریهای منتقله جنسی

اگر رابطه جنسی دارید باتوجه به اینکه احتمال ابتلا به بیماری های جنسی و مقاربتی وجود دارد باید در فواصل زمانی توسط پزشک معاینه شوید چرا که برخی از بیماری های منتقله جنسی علائمی ندارند و یا علائم آن ها بسیار خفیف است .

a0193820774102a

بعضی از علایم شایع بیماریهای منتقله جنسی عبارتند از:
ـ سوزش در ناحیة تناسلی
ـ خارش در ناحیة تناسلی
ـ خارج شدن ترشحات از پیشابراه و یا واژن
ـ زخم در ناحیة تناسلی، دهان و یا مقعد
ـ زگیل در ناحیة تناسلی و یا مقعد
ـ لمس توده در ناحیة تناسلی و یا مقعد
ـ بوی بد و متعفن از ناحیة تناسلی
ـ تخلیه مدفوع دردناک

در مجموع بیماریهای منتقله جنسی در دو دسته قرار می گیرند بیماریهایی که توسط باکتری و انگل بوجود می آیند مانند: سوزاک، سفلیس، کلامیدیا و شپش عانه و بیماریهایی که توسط ویروسها منتقل می شوند مانند: هپاتیت، ایدز و زگیل تناسلی .

توجه داشته باشید عامل بیماری چه از نوع باکتریایی و انگلی و چه از نوع ویروسی باشد می بایستی سریعا تشخیص داده و درمان شود به همین دلیل مجددا تاکید می کنم با توجه به اینکه بسیاری از علایم مانند: زخمها، دانه های پوستی و ترشحات ممکن است پس از مدتی رفع شوند و ان را مهم ندانید اما شاید مرتبط با یکی از بیماری های منتقله جنسی باشند که پیگیری و بررسی در مورد آن ها لازم است .

163672

پزشک با اطلاعاتی در مورد سابقه و نوع فعالیت های جنسی ، معاینه دستگاه تناسلی ، مقعد و دهان به راحتی می تواند بیماری را تشخیص دهد و در صورت لزوم آزمایش ادرار، آزمایش خون و یا نمونه برداری از ترشحات و زخم های باز انجام می گیرد .
توجه داشته باشید اگر پزشک وجود بیماری مقاربتی را در شما تشخیص داد شریک جنسی خود را مطلع سازید تا او نیز به پزشک مراجعه کند و بررسی های لازم درمورد او انجام شود .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 5 Average: 3.2]
علایم و تشخیص بیماریهای منتقله جنسی در تاریخ مرداد ۱۹, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ چهار = 12

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>