دوشنبه , ۲۷ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » راهکارهای مبارزه با خشم

راهکارهای مبارزه با خشم

جدای از خشم هایی که ناشی از بیماری های روانی هستند گاهی اوقات افراد دچار خشم های عادی و غیر بیمارگونه می شوند که اغلب آن ها در جر و بحث های خانوادگی زوجین اتفاق می افتد . کنترل خشم‌های عادی بیشتر با آموختن بروز واکنش کنترل‌شده و «منطق پایه» به جای واکنش‌های بی‌مهار و «احساس پایه» می باشد .

IMG11580633

به هرحال زوجین باید آگاه باشند که هر گونه رفتاری در رابطه طولانی مدت آن ها تاثیر گذار است و یکی از این رفتارها خشم می باشد که در صورت واکنش های خشونت نابه جا و یا واکنش و عصبانیت بیش از حد رابطه زناشویی دچار مشکلاتی می شود . علاوه بر وجود کتاب هایی در زمینه کنترل خشم ، در این مطلب راهکارهایی برای مبارزه با خشم ارائه می دهیم . زمانیکه خشمگین می شوید بجای اینکه فریاد بزنید و یا حمله کنید می توانید خود را مجبور کنید که از یک تا ده بشمارید خواهید دید که حس خشم به شدت کاهش می یابد و نفس عمیق بکشید و سعی کنید به چیزهای آرامش بخش مانند طبیعت و موارد مورد علاقه خود فکر کنید تا حس خشم در شما کاهش یابد . همچنین می توانید به جای فریاد کشیدن کاغذی بردارید و حرفهای خود را بر روی آن بنویسید و یا خط خطی کنید پس از گذشت زمانی نه چندان زیاد از خشم شما کاسته می شود .

khashm27

البته آموزش روش های کنترل خشونت فقط برای یک فرد کافی نیست . اگر یکی از زوجین حالت عصبانیت و خشونت بیشتری دارد هر دو می بایست با روش های کنترل خشم آشنایی داشته باشند . درمجموع برای کنترل خشم سعی کنید فکر خود را از موضوعی که باعث ایجاد خشم در شما می شود منحرف کنید . حتی مناسب تر است در زمان خشم و عصبانیت از جر و بحث کناره بگیرید و پس از اینکه کمی آرام شدید و منطقی به موضوع نگاه کردید در رابطه با مسئله با همسر خود صحبت کنید . اگر خشم از نوع بیمار گونه و روانی باشد می بایست فرد به روانپزشک مراجعه کند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 6 Average: 3.2]
راهکارهای مبارزه با خشم در تاریخ مرداد ۱۱, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج × 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>