دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » مشکلات جنسی و طلاق

مشکلات جنسی و طلاق

خبری را می شنوید که شکه می شوید دختر و پسری که تا دیروز با خوبی و خوشی کنار هم زندگی می کردند امروز حرف از طلاق میزنند یکی از مهم ترین دلایل پنهان این امر نارضایتی جنسی از یکی از طرفیت است.در کشور ایان بدلیل فرهنگ و اداب و رسومی که داریم در مورد مشکلات جنسی کم تر حرفی زده می شود به همین دلیل یکی از دلایل پنهان در امر ازدواج محسوب می شود.طبق آمارهـــــــای منتشرشده ۳۰ تا ۴۰ درصد زوج‌ها اختلالات جنسی را در زندگی خود تجربه می‌کنند و در بسیاری از موارد متأسفانه زنان و مردان همدیگر را با معیارهای خودشان می‌ســــنجند و شناخت درستی از نیازهای هم ندارند و تکالیف‌شان را در مقابل یکدیگر نمی‌دانند.

 

hhw571

اگر اهداف ازدواج را به سه دسته تقسیم کنیم خوایهد داشت :

۱٫ به دنبال همسری هستیم که در کنار او به آرامش برسیم.

۲٫ غرایز جنسی‌مان ارضا شود.

۳٫ فرزند داشته باشیم.

اگر توجه کنید تقریبا هر سه دلیل به نوعی با رابطه ی جنسی ارتباط تنگاتنگ دارد و بدیعی است اگر این امر موجب رضایت انساان نباشد بطور کلی ازدواج مورد رضایت انسان نیست.اگر هدف اول محقق نشود، حتی اگر غرایز جنسی ارضا شود و زن و شوهر دارای فرزند هم باشند، باز هم آن زندگی چشم‌انداز روشنی نخواهد داشت. در حالی‌که اگر انسان آرامش داشته باشد برای تأمین غرایز عاطفی خود تلاش خواهد کرد و درصورت وجود اختلال در ارضای غرائز خود در پی درمان می‌رود و حتی ممکن است اگر دارای فرزند نشوند کودکی را به فرزندی قبول کنند.باید توجه داشت که اگر در ارضای غریزه‌ی جنسی هماهنگی بین همسران نباشد و نیازهای یکی از آنها تأمین شود و نیازهای دیگری نشود، این زندگی قطعاً دچار مشکل خواهد شد. در تأمین غرایز جنسی همسران همیشه دو حالت وجود دارد یا برد- برد است یا باخت- باخت.یکی از روانشناسان در مورد شناخت همسر در دوران اول زندگی بیان می دارد :

مهم‌ترین موضوع شناخت زن و مرد از همدیگر است. به‌عنوان مثال در بحث ارضای غرایز جنسی، مردها باید بدانند در یک معاشقه زن مثل هواپیماست. یک هواپیما برای یک مأموریت ابتدا در فرودگاه موتورش روشن و گرم می‌شود، در باند حرکت می‌کند، سرعتش افزایش می‌یابد، بلند می‌شود، اوج می‌گیرد، مدتی در ارتفاع ثابت به جلو می‌رود و بعد کم کم شروع به کم کردن ارتفاع می‌کند، در مقصد فرود می‌آید، روی باند حرکت می‌کند، می‌ایستد و موتورش خاموش می‌شود.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت × 8 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>