پنج شنبه , ۲۳ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » تست پاپ‌اسمير و تست HPV برای سلامتی بانوان

تست پاپ‌اسمير و تست HPV برای سلامتی بانوان

بانوانی که به سلامت جنسی خود اهمیت می دهند باید دو تست مهم جنسی بانوان به نام های پاپ‌اسمير و تست HPV را جدی بگیرند. این دو آزمایش به سلامت رحم، و ارتباط جنسی بانوان بسیار کمک می کند.

پاپ اسمیر باید در فواصل منظم انجام شود تا فرد در صورت مبتلا بودن به بیماری و یا سرطان رحم فورا شناسایی شده و مراتب درمانی برای وی صورت پذیرد. همچنین برای تشخیص زگیل تناسلی باید از تست HPV استفاده شود.

Pap smear and HPV testing
پاپ‌اسمير:

از زمان ازدواج به طور منظم هر دو سال یک بار فرد باید به پزشک مراجعه کند تا مورد آزمایش پاپ اسمیر قرار گیرد. در این تست پزشک، وسیله ای به نام اسپکولوم را در واژن فرد قرار داده و کانان واژنی را مورد بررسی قرار می دهد. نکته مهم در مورد این تست این است که باید تا سن سی سالگی هر دو سال یکبار صورت گیرد. اگر نتیجه ازمایش سه مرحله، به طور مناسب و عادی گزارش شود دو سال می تواند به دوره های سه ساله تبدیل شود. از بعد از سی سالگی هم به مدت هر ۵ سال یکبار این تست صورت می گیرد.

۷۲ ساعت قبل از پاپ اسمیر نباید داخل واژن با مواد شوینده ضدعفونی کننده تمیز شود. همچنین این کار نباید در ایام قاعدگی انجام شود.

 
تست HPV:

همزمان با آزمایش پاپ اسمیر، هر بانو باید یک تست HPV را هم انجام دهد تا احتمال وجود ویروس های HPV تشخیص داده شود. در این تست هنگام پاپ اسمیر کمی از سلول ها را برداشت کرده تا مورد بررسی قرار دهند. افرادی که دارای بیماری های مقاربتی هستند می توانند با استفاده از این آزمایش، به بیماری خود پی ببرند. در صورتی که تا سن ۶۵ سالگی بدن شما سالم باشد نیازی به تکرار این تست ها نیست.

دانستنی های زناشویی به بانوان کمک می کند که زندگی سالم تری برای خود و همسرشان تدارک ببینند و از استرس های احتمالی، به دور باشند.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 46 Average: 2.7]

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − پنج =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>