دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » آیا ادامه رابطه با نامزد شکاک به صلاح است

آیا ادامه رابطه با نامزد شکاک به صلاح است

دانستنی های زناشویی: دوره نامزدی در واقع دوران مناسبی برای شناخت بهتر و بیشتر همدیگر است اما برخی افراد گاهی آنچنان مجذوب و دلباخته نامزدشان می شوند که چشم شان را بر روی برخی رفتارها و حرف های کوچک و بزرگ که هشدار جدی برای طرف مقابل است می بندند.

za4-2598

یکی از این رفتارها که زنگ خطر جدی برای شما است رفتارهایی است که ممکن است در ابتدا تفسیر به غیرت شود اما در واقع رفتار بیمارگونه ای است که حکایت از شکاکیت و بدبینی بیش از حد طرف مقابل دارد و هرکسی را عذاب می دهد و از ادامه رابطه نا امید می کند و مدام احساس میکنی که یک جاسوس مخفی در حال در نظر گرفتن تمام رفتارها و حرکات شما است. شما هم اگر از طرف نامزدتان این سخنان را شنیدید که:”دوست ندارم به این میمانی بروی هیچ کدام آدمهای سالمی نیستند؟”،”آنقدر دوستت دارم که می خواهم فقط مال من باشی فقط با من حرف بزنی و بگویی و بخندی “درسته تو خیلی خوبی اما جامعه خرابه من به جامعه اعتماد ندارم پس هرجا خواستی بری حتما با مادرت برو.”به هوش باشید. این حرف ها را ممکن است در ابتدا حمل بر دوست داشتن کنید اما مسلما با ادامه زندگی و رسوخ آن در تمام ابعاد و زمینه های زندگی، شما خیلی زود سرخورده شده و به فکر راه چاره می افتید.
تئوری توطئه و سایر مخلفات!
از نظر این فرد همه بد هستند مگر اینکه خلافش ثابت شود کوچکترین حرف و رفتار شما با دیگران را به نیت سوء می گیرد. مهم نیست این دیگران پسرخاله پسر دایی یا پسر عموی شما باشد یا فامیل های خودش رهگذر خیابان باشد یا استاد و همکار شما، پیر باشد یا جوان. برای او تنها مهم این است که رابطه تان را با دیگران به حداقل برسانید با هیچ کس صمیمی نشوید چون خیر و صلاحتان را نمی خواهند. با هیچ کس در محیط کار و دانشگاه حرف نزنید چون احتمالا به شما نظر سوء دارند. چنین افرادی دوستان کمی دارند و هرگز با کس صمیمی نمی شوند چون از نظر آنها همه اطرفیان به هر نیتی دنبال توطئه برای خراب کردن زندگی و رابطه شما هستند.

خسیس اطلاعاتی
فرد پارانوئید در واقع یک بازجوی حرفه ای است که با دقت و وسواس تمام همه زندگی گذشته و حال و آینده شما را پای میز بازجویی می کشاند اما در ارائه اطلاعات خود به شدت خسیس و محتاط است چرا که به شما اعتماد ندارد و نیت شما را از این پرسش ها چون نیات مشکوک خود می داند. حتی ممکن است واکنش او به سئوالات شما سئوالاتی از این دست باشد”تو به من اعتماد نداری؟”،”چرا می خوای بدونی؟”پس اگر نامزدتان مشکوک به بیماری بدبینی است با سئوالات زیرکانه و گاه و بیگاه خود می توانید واکنش او را ببینید و راز درونش را کشف کنید.

بادكنكی كه ساده می‌تركد

از دیگر ویژگی های نامزد بد بین می توان به موارد زیر اشاره کرد

به سادگی نمی تواند از اشتباهات دیگران بگذرد. بخشش واژه ای نا آشنا برای این افراد است به گونه ای که کینه شخص خاطی را تا ابد به دل می گیرد.

قهر های طولانی او با شما در صورتی که کدورتی بین تان پیش آمده باشد از نشانه های دیگری است که ممکن است شما را به شدت عصبانی کند و یا حتی دچار عذاب وجدان نماید.

این افراد به شدت از نظر عاطفی خشک هستند یعنی احساسات شان را بروز نمی دهند و معتقدند آدم باید منطقی و جدی باشد.

اینگونه افراد در برابر انتقاد یک جبهه همه جانبه می گیرند و هر انتقادی را با چند انتقاد تندتر به طرف انتقادکننده برمی گردانند چون خودشان را خیلی قبول دارند و بسیار خود بزرگ بین و مغرور هستند اما برخلاف ظاهر پر از منم منم شان درونی تهی دارند و از اعتماد به نفس کمی برخور دار هستند.
پیش از شروع بخوانید
اگر بدبینی از نوع خوش بین باشد و به موارد کلی و تحریک کننده جدی محدودی شود می توان امید داشت با مرور زمان و کاستن از مواردی که طرف مقابل را حساس می کند بهبودی حاصل شود.

اما گاهی بدبینی فراتر از یک حساسیت ساده است و در واقع فرد بدبین تمام وقت و انرژی اش را صرف می کند تا متوجه شود طرفش کجا می رود کجا می آید چه می خورد چه می پوشد و مانند یک کارگاه حرفه ای ذره بین به دست می گیرد تا کوچکترین رد و نشانه ای از حرف و گفتار شما را به یک خیانت بزرگ ربط دهد و مهر بی وفایی را بر پیشانی شما بگذارد… جنگ شبانه روزی

اگر زمانی در جایی باشید که شخص دیگری هم که از نظر فرد بدبین تهدیدی برای رابطه شما است حضور داشته باشد.در این صورت تمام وجود شخص بدبین به گوش و چشم تبدیل می شود و مانند یک بادیگارد حرفه ای قیافه می گیرد و با این قیافه به دیگران هشدار می دهد که با کوچکترین حرف یا نگاهی به حریم او نزدیک نشوند. در این شرایط هست که شما احساس می کنید دیدارهای دفاعی طویل و بلندی به دور شما کشیده شده و هرجا می روید چون سپری در برابر تهدیداتی توهمی از شما دفاع می کند.

غافلگیرت می‌كنم پس هستم

نامزد بدبین در ابتدا با ادعای عشق و عاشقی و با تماس های تلفنی یا دیدارهای وقت و بی وقتش می خواهد به شما ثابت کند که عاشق شما است اما در واقع این رفتارها نشان از بیماری درون اوست که مثل خوره به جانش افتاده و آثارش در عالم بیرون به صورت کنترل های شدید و ۲۴ ساعته شما خودش را نشان می دهد. دوست دارد هرجا رفتید خودش شما را ببرد و بیاورد و همه جا در کنارتان باشد تا مبادا بیش از اندازه مورد نظرش با کسی حرف نزنید یا خدای نکرده جلو کسی نخندید. اگر کمی هم از دسترشان دور می شوید حالتی شبیه جنون به آنها دست می دهد به طوری که با هر وسیله ای سعی می کنند با شما تماس برقرار کنند .

نامزدی را به هم بزنید؟

افراد بدبین در حضور شما ممکن است خشم خود را تنها با غرزدن نشان دهند اما به محض دور شدن از شما آتشفشان خفته در وجودشان فوارن می کند و گاهی گدازه های این فوران به دامان افراد بخت برگشته ای که مورد بدبینی نامزد شکاک شما قرار گرفته اند می رسد و آن زمان تنها خدا می داند که با دست به یقه شدن نامزدتان با او چه اتفاقی رخ می دهد.

در واقع رسیدن به این نقطه همان جایی است که مشاوران ازدواج صلاح شما را در ادامه این نامزدی نمی بینند و از شما می خواهند که در تصمیم خود برای ازدواج با فرد بدبین تجدید نظر کنید.
 

امتیاز شما به این مطب
[Total: 5 Average: 2.8]

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 2 = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>