یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » عادت ماهانه(پریود )

عادت ماهانه(پریود )

hhh1310

وب ها:خانم ها از زمانی که دختر و به سن بلوغ می رسند عادت ماهانه می شوند و به خاطر دلایلی خصوصا خجالت سوال هایی که در ذهنشان در مورد این عادت رخ بدهد نمی پرسند و با این مشکلات میسازند ,حال ما در این مقاله به بعضی از سوال های شما جواب می دهیم.

بعضی خانم در دوران قاعدگی درد زیادی میکشند اما بعضی از خانم ها هم هستند که بدون درد این دوران را پشت سر میگذارند یا اینکه دیگر نگرانی آنها در رنگ خون ریزی آنها ,در بعضی مواقع پیش می آید خون های لخته یا اینکه به رنگ قهوه ای باشد.

hhh1309

عادت ماهانه به طور معمول و طبیعی بین ۲ روز تا ۷ روز اتفاق می افتد و پربود باعث می شود که در هر سری برای خانم ها بین ۴ تا ۱۲ قاشق  چای‌خوری خون از دست بدهند ,در هر دوره قاعدگی دیوار رحم خانم ها ضخیم تر می شود که برای بارداری آماده تر می شود.

اگر در دوره قاعدگی لخته های بزرگ خون و تیره رنگ از شما خارج می شود که در روز شدت خون ریزی می باشد حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید .

در یعضی روزهای قاعدگی خصوصا روز های چهارم عادت درد شدیدی سراغ خانم ها می اید که اگر در ان مواقع خون ریزی شما از لوله‌های رحم به داخل حفره شکمی بریزد، ممکن است منجر به آندومتریوز شده اید ,آندومتریوز همان شدت درد را در روزهای چهارم دورات قاعدگی گویند اگر بعد از دوران قاعدگی این درد هم سراغ شما آمد تحمل کنید زبرا به خاطر همین دلیل می باشد.

حال اگر در دوران قاعدگی روزهای اول باشد دیسمنوره نام دارد که این به خاطر ازاد شدن پروستاگلاندین می باشد ,شما می توانید برای بهبود ان از داروهایی از قبیل دیکلوفناک یا مفنامیک اسید استفاده كنید و اگر هم این داروها تاثیری نداشت با نسخه دکتر از قرص های ضد بارداری استفاده کنید.

در بعضی دوران قاعدگی رنگ خون تغییر میکند که این طبیعی می باشد دلایل این لخته شدن خون این می باشد که سقط جنین، وجود فیبروم، تغییرات هورمونی، بزرگ شدن سایز رحم، انسداد در مسیر خون قاعدگی و آندومتریوز. برای مثال خانم‌هایی که سقط جنین داشته‌اند، ممکن است شاهد خروج لخته‌های خون یا توده‌هایی با بافت خاکستری از واژن باشند و اگر زمانی برای شما احتمال بارداری ممکن شد به پزشک مراحعه کنید.

 

امتیاز شما به این مطب
[Total: 6 Average: 3.3]

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ پنج = 13

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>