سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » ازدواج خانوادگی خوب یا بد

ازدواج خانوادگی خوب یا بد

e2da89e40bfb075d63446125a81678f6

اگر ازدواج بصورت خانوادگی صورت گیرد فرصت تعامل و شناخت کافی از طرفین به وجود نمی آید. درست است که شناخت از خانواده ها وجود دارد اما طرفین در یک فضای از پیش آماده شده برای ازدواج قرار می گیرند. یعنی معمولا در این نوع ازدواج، حق انتخاب از جوانان گرفته می شود آن هم به دلیل اینکه خانواده ها مدت زیادی با هم در ارتباط بوده ویکدیگر را می شناسند و وقتی موارد جدی باشد خانواده ها به صورت جبری می گویند ما با همدیگر هماهنگ هستیم و طبعا دو نفر دم بخت نیز باید این هماهنگی را داشته باشند. بنابراین افراد اجبارا در یک فضای “بله بگو” قرار می گیرند. یعنی چون خانواده ها همدیگر را می شناسند و شما نیز مدتی یکدیگر را دیده اید باید بله را بگویی. عواملی نظیر یکسان بودن چارچوب‌های دو خانواده مانند سنن یا مذهبی بودن، باعث می شود طرفین در بحث روانشناسی و عاطفی در یک زندگی طولانی مدت، شناخت چندانی پیدا نکنند که این موضوع بسیار مهم است . والدین باید بدانند که همه ازدواج چارچوب‌های خانوادگی نیست و بخش مهمی از آن، مسایل روانشناسی و شناختی افراد است. ممکن است در دو سه جلسه آشنایی محدود، جوانان، ایده آل های خود را برای همسر آینده شان بیان کنند ولی معمولا این حرفها در حد گفتن باقی می ماند و باید دید که آیا در عمل و زندگی واقعی نیز می توانند مانند حرف هایشان با همسرشان رفتار کنند یا خیر.

Capture

بهترین شکل انتخاب همسر در جامعه کنونی ، آموزش دادن به جوانان از سنین سال های پایانی دبیرستان و ابتدای دانشگاه بوده و بعد از آن، باید در چارچوب عرف و شرع، خانواده ها اجازه دهند دختر و پسر مدتی با همدیگر گفتگو داشته باشند و پس از آن هم مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج صورت گیرد تا بهترین انتخاب هم برای دختر و هم برای پسر انجام گیرد و سخت گیری بی مورد خانواده ها در جوانان تاثیر منفی برای ازدواج دارد و نباید آشنایی قبلی خانواده ها را ملاکی برای ازدواج جوانان قرار داد.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 3]

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 × = چهارده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>