سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » “قهر کردن” چه معنایی دارد

“قهر کردن” چه معنایی دارد

کلمه ای که بارها و بارها شنیده اید قهر کردن.براستی قهر کردن چه معنایی دارد خیلی ها این ویزگی افراد را بی ظرفیتی در رفتار های اجتماعی میخوانند که کاملا اشتباه است.
در زندگی زناشویی همیشه اوضاع بر وفق مراد ما نیست برخی رفتار هایی از طرفیت سر می زند که موجب نارضایتی انسان می شود در این حالت دو وضعیت وجود دارد یا با هم مینشینند و کاملا عقلانی و منطقی این مشکل را حل می کنند که در ۹۰ درصد موارد این طور نیست و یا این که این کار به جنگ و جدال و در آخر قهر کردن می انجامد.اصولا مرد ها اکثرا در این مواقع سکوت می کنند میکنند و یا به نوعی با خریدن زمان مشکل را حل میکنند اما زن ها این طور عمل نمی کنند و رفتار های متفاوتی از ان ها سر می زند.

41385

سوال اولی که در ذهن ایجاد میشود این است که چه عاملی ژنتیکی باعث می شود که برخی ها بیشتر قهر کنند و برخی کاملا بی تفاوت باشند نسبت به این قضیه.بطور کلی میتوان گفت افرادي كه بيشتر قهر مي‌كنند توانايي كلامي كمتري نسبت به ديگران دارند. شايد فكر مي‌كنند دليلي براي حرف زدن وجود ندارد يا اصلا فكر مي‌كنند حرف زدن فايده‌اي ندارد.اگر این رفتار دائما توسط فردی تکرار شود و برای آن شخص نتیجه ی مطلوبی داشته باشد در ادامه ی زندگی نیز تکرار خواهد شد.اينها افرادي هستند كه تصور مي‌كنند بهترين كار براي تسلط روي افراد، اين است كه آنها را تحت كنترل درآورند. البته اين شيوه برخورد، خودخواهانه به‌نظر مي‌رسد چون بدين‌ترتيب فرصت حرف زدن را از طرف مقابل هم سلب مي‌كنند.

نکته ای که باید زن و مرد دقت کنند این است که به هیچ وجه فرزندان خود را نباید در مسائل شخصی و قهر کردن خود دخالت دهند چون قهر کردن چه خوب یا چه بد شاید روزی به پایان برسد اما اقکار فرزندتان در مورد این موضوع شاید تغییر نکند و در ذهن او بافی بماند که این مسئله بسیار خطر ناک است.نمونه‌اي از شيوه‌هاي برخوردي والديني است كه فرزندانشان را وارد مشكلات خود مي‌كنند. در اين مواقع، ما از بچه‌ها به‌عنوان واسطه استفاده مي‌كنيم. اينگونه رفتارها باعث مي‌شود آنها بعد از مدتي كاملا گيج شده و از اينكه بين كشمكش‌هاي والدين قرار گرفته‌اند خسته شوند.
طبق تحقیقاتی که انجام شده است فرزندانی که در دعوای زن و شوهری واسطه قرار پرفته اند در آینده ی زندگی خود دچار افسردگی و کمبود اعتماد به نفس برای حل مسائل می شوند.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ هفت = 10

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>