سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » چگونه دست از کینه ورزی برداریم

چگونه دست از کینه ورزی برداریم

برای هر کسی در زندگی پیش آماده که از سوی شخص دیگری مورد آزار و اذیت و در مجموع آسیب شود . اگر شما خود را در جایگاه فرد آسیب دیده قرار دهید آیا او را می بخشید یا خشم و افکار انتقام‌جویی را با خود نگه می دارید ؟؟؟

635106473449520312

درست است که وقتی از سوی شخصی صدمه می بینید بخصوص اینکهبرایتان عزیز باشد بسیار ناراحت و دلخور می شوید اما با نگه داشتن کینه و خشم در وجود خود فقط افکار منفی را به سوی خود کشانده و تا آخر عمرتان این کینه را در خود نگه می دارید . فقط یک راه برای رهایی از این کینه وجود دارد و ان نیز بخشش است .

در ابتدا باید درک درستی از بخشش داشته باشید زیرا بخشش به این معنا نیست که آسیب دیدگی خود را انکار کرده اید و یا کار اشتباه طرف مقابل را توجیه و آن را کم می دانید بلکه به این معناست که سلامتی و زندگی شاد را برای خودتان می خواهید زیرا با بخشش از فوایدی نظیر روابط سالم‌تر ، سلامت روانی و معنوی بالاتر، اضطراب، استرس و دشمنی کمتر ، فشارخون پایین‌تر، علائم افسردگی کمتر وخطر کمتر برای روی آوردن به مشروبات الکلی و موادمخدر بهره مند می شوید و همچنین نمی گذارید احساسات منفی بر احساسات مثبت در شما غلبه کند و تلخی و ناامیدی تا ابد به دنبال شما باشد .به خودتان فکر کنید به اینکه اگر روزی در جایگاه او قرار داشتید آیا نیازمند بخشش نبودید .

اگر چه بخشش کار بسیار سختی می باشد بخصوص اینکه اگر کسی که به شما آسیب رسانده، اشتباه خود را نپذیرفته و احساس پشیمانی نکند اما شما او را می بخشید چون خودتان و زندگیتان اهمیت بیشتری دارد .  برای راحت شدن بخشش می توانید از نوشتن خاطرات، دعا و نیایش و مدیتیشن کمک بگیرید . حتی می‌توانید با فردی عاقل و بامحبت هم در این رابطه حرف بزنید.
البته بخشش از سوی شما تضمین کننده آشتی دوباره نیست چرا که گاهی جدا بودن از شخصی که باعث آزرتان می شود به صلاح شماست و بدانید اگر آشتی کردن امکان پذیر نباشد بخشش همیشه امکان پذیر است .

دربخشش قبل از طرف مقابل به خودتان احترام می گذارید و تمام تلاش خود را بکنید که دل خود را از کینه خالی کرده تا زندگی بهتری داشته باشید . البته بخشش به ان معنا نیست که آن فرد را مجبور به تغییر رفتار و اعمالش کنید بلکه معنای اصلی آن تغییر دادن درون خود و آوردن آرامش، شادی و التیام احساسی و معنوی به زندگیتان است .

 

امتیاز شما به این مطب
[Total: 3 Average: 3.7]

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه × = 54

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>