سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » جیب خالی مانع خوشبختی نیست

جیب خالی مانع خوشبختی نیست

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که دو هفته مانده به عید برای خود حسابی برنامه ریزی می کنید که به یک مسافرت بروید برای چند روزی کلی تفریح کنید اما به یکباره به خاطر یک مشکل پول هایتان خرح می شود و دیگر دخیره ای برای رفتن به مسافرت ندارید و دیگر مسافرت بی مسافرت.طبق فرموده روانشناسان جیب خالی نمی تواند مانع خوشبختی افراد در زندگی شود.

 

za4-2361

یکی از روانشناسان اعلام کرده است که زن و شوهر های زیادی را دیدم که در تعطیلات نوروز بالای ۹۰ درصد وقتشان را به مشاجره با هم در سر مسائلی که اغلب ریشه ی اقتصادی دارند می گذرد او یکی از منشا مشکلات را تغییر نقش زن و مرد میداند بطوری که در جامعه سنتی، زن و مرد نقش‌هایی جداگانه و تفکیک شده داشتند. در آن جامعه، زن معمولاً تابع شوهرش بود و مرد تصمیم گیری‌های اصلی را انجام می‌داد اما در جامعه ما زن و مرد نقش‌هایی شبیه به هم پیدا کرده‌اند و بسیاری از وظایف شان با یکدیگر همپوشانی دارند به همین علت تعارض‌ها بیشتر به چشم می‌آیند و اگر زن و مرد نظرهای مختلفی داشته باشند و نخواهند این اختلاف را با گذشت و به شکل منطقی حل کنند، درگیر چالش و تنش می‌شوند.همچنین این روانشناس برای رسیدن به هدف های به اصطلاح خانوادگی ۳ مرحله را در نظر گرفت :

مرحله اول – زن و شوهر باید اهداف مختلف شان را روی کاغذ بیاورند مثلاً خانم خانه می‌نویسد که دلش می‌خواهد در تعطیلات به سفر شمال بروند و آرامش فکری داشته باشند.

مرحله دوم – زوج تصمیم می‌گیرند که برای رسیدن به اهدافشان چه راه حل‌هایی وجود دارد. خانم خانه معتقد است که بهترین راه این است که از همین حالا ملزومات سفر شمال را فراهم کنند.

مرحله سوم – آنها نتایج فکری شان را با هم در میان می‌گذارند. بر سر ایده‌های مشترک توافق می‌کنند

انجام سه مرحله بالا بطور دقیق حتی مشکل بی پولی هم تا حدی کنار می گذارد.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه + = 7

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>