دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » سه سوال حیاتی در ابتدای آشنایی برای ازدواج

سه سوال حیاتی در ابتدای آشنایی برای ازدواج

دانستنی های زناشویی: حتما تا کنون بارها از خود پرسیده اید که اگر روزی قرار باشد با کسی ازدواج کنم در اولین جلسه خواستگاری چه سئوالاتی باید از او بپرسم سئوالات کلیدی که در همان ابتدا بدانم که طرف اصلا به درد من می خورد یا نه؟ و اصلا در محدوده معیارهای مورد نظر من می گنجد یا کلا در عالم دیگری سیر می کند؟

حقیقت این است که قبل از هرچیز شما باید خودتان را بشناسید و علایق، سلایق، آرزوها و آرمانهایتان به طور واضح برایتان روشن باشد و بدانید که دوست دارید چه ویژگی هایی را در طرف مقابلتان ببینید. چه رفتارهایی را می پسندید و از چه رفتارهایی بیزارید از چه نوع افکار و اعتقاداتی خوشتان می آید یا چه سبک زنگی را انتخاب می کنید؟

marriage-2

وقتی این حقایق در ذهن تان روشن شد با پرسیدن ۳ سوالی که به شما یاد می دهیم به آسانی طرفتان را محک می زنید و می توانید به یک شناخت نسبی از او دست یابید.

سوال ۱: آخرین رابطه‌ات چه زمانی بوده است؟

در واقع این سئوال دوبخش است در بخش اول سئوال شما پی می برید که آیا او تا کنون با کسی ارتباط داشته یا نه. و در صورتی که ارتباط داشته آیا اکنون توانسته آن رابطه را فراموش کند یا حداقل تکلیف خود را با آن معلوم کند چون در این صورت شما مطمئن می شوید که دیگر سایه کس دیگری را مجبور نیستید در زندگیتان تحمل کنید و تمام توجه او در زندگی به شما خواهد بود و هرگز شما را به خاطر کس دیگه ای ترک نخواهد کرد یا با بی احساسی و بی توجهی اش شما را ناامید غمگین نمی سازد .در بخش دوم سئوال شما پی می برید که اگر رابطه ای بوده چرا تمام شده و مقصر ماجرا چه کسی بود

اگر همه تقصیرهای شکست در رابطه را متوجه طرف مقابلش کرد و خودش را به بی گناهی زد هرگز به او اعتماد نکنید؟

سوال ۲: دوست داری طرف‌مقابلت چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

این سئوالی است که تکلیف خیلی از مسائل را روشن می کند و می توانید بفهمید که او از نظر فکری، روحی، رفتاری، شخصیتی و اعتقادی در محدوده سبک زندگی شما می گنجد یا خیر؟ اگر وفاداری شما برایش مهم است خودش هم آدم متعهدی است. اگر دوست دارد مدام با شما به رستوران پارک و میهمانی برود آدم برون گرایی است بنابراین اگر شما درون گرا هستید به این مورد حتما توجه کنید و از دیگر انتظاراتی که او در زمینه های مختلف از شما دارد به راحتی می توان به شخصیت و راز درون او پی برد و تصمیم نهایی را برای بودن در کنار او گرفت.

سوال ۳: پنج سال آینده خودت را چطور می‌بینی؟
برنامه آینده هر شخص در واقع جزیی از شخصیت، نحوه فکر کردن، سبک زندگی و بلند پروازی هرشخص را روشن می کند و مشخص می کند که آیا در برنامه های زندگی او شما می توانید جایی داشته باشید یا خیر؟

اگر گفت می خواهد ادامه تحصیل بدهد باید ببینید با توجه به شرایط خود می توانید محدودیت های این نوع زندگی را تحمل کنید یا خیر؟ اگر زیاد اهل سفر باشد و بخواهد بخش زیادی از اوقات خود را به سفر اختصاص دهد فکر می کنید با روحیه شما سازگار است ؟اگر هم می خواهد در کشور دیگری ادامه عمرش را سپری کند آیا شما می توانید غم غربت و دوری از خانواده را تحمل کنید؟

 

امتیاز شما به این مطب
[Total: 12 Average: 2.9]

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه × = 63

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>