سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » علل آندروپوز یا یائسگی مردان

علل آندروپوز یا یائسگی مردان

دانستنی های جنسی : تستوسترون يکي از چندين هورمون‌هاي متفاوت مردانه است که پزشکان به آنها آندروژن‌ها مي‌گويند. تستوسترون يکي از مهم‌ترين آندروژن‌ها است که در بدن مردان ساخته مي‌شود. تستوسترون به تقويت قدرت عضلاني، ميل جنسي و قدرت استخوان‌ها کمک مي‌کند. کمبود تستوسترون زماني رخ مي‌دهد که توليد اين هورمون در بدن بسيار کاهش مي‌يابد.

hhw559

اصطلاح پزشکي که براي اين وضعيت به کار مي‌رود، «کمبود آندروژن» است. به تدريج که سن يک مرد بالاتر مي‌رود، طبيعي است که سطح تستوسترون در بدن کمي کاهش يابد، اما اگر سطح آن بسيار کاهش يابد، علائمي در مردان ظاهر مي‌شود.ازجمله: احساس خستگي مي‌کند، خصوصا در انتهاي روز- کاهش ميل جنسي- احساس غمگيني يا افسردگي .پس از مدتی ديگر علائم و مشکلات هم ظاهر مي‌شوند که شامل موارد زير هستند: تحليل عضلاني، تحليل قواي استخواني، از دست دادن موي سر يا بدن، و افزايش حجم بافت پستان. ازعوامل ايجاد کاهش تستوسترون در بدن می توان به  صدمه يا عفونت بيضه‌ها-  بالا رفتن سن- اختلالاتي که غده هيپوفيز را در مغز تحت تاثير قرار مي‌دهد- درمان‌هاي مشخصي که براي سرطان انجام مي‌شود، مانند رادياسيون، شيمي‌درماني و هورمون درماني براي سرطان پروستات- ديگر مشکلات پزشکي، مانند بيماري کبد و کليه، چاقي، ديابت و ايدز- ديگر اختلالت ژنتيکي نادرو…اشاره کرد. کمبود تستوسترون با جايگزيني اين هورمون درمان مي‌شود. تستوسترون به اشکال مختلف تزريقي، برچسب پوستي، ژل و قرص در دسترس قرار دارند. اما اين وضعيت هميشه هم قابل درمان نيست، خصوصا در مردان بيشتر از ۶۰ سال. متخصصان در مورد درمان‌هاي تستوسترون نگران هستند، زيرا ممکن است، خطر حمله‌هاي قلبي و سکته مغزي را در مردان افزايش دهد.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 2 Average: 1.5]

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 − یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>