دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » دانستنیهای زناشویی » بیماریهای باکتریایی مقاربتی و درمان آن ها

بیماریهای باکتریایی مقاربتی و درمان آن ها

فقط از یک سلول تشکیل شده و از بدن میزبان تغذیه می کند . باکتری ها از جمله عوامل بیماری زا در بدن هستند که می توانند موجب ایجاد بیماری های منتقله جنسی و مقاربتی نیز شوند . عامل بیماری های منتقله جنسی سوزاک، سیفلیس، کلامیدیا و شانکروئید باکتری ها می باشند که در ادامه مطلب به بررسی هرکدام از این بیماریهای شایع منتقله جنسی باکتریایی می پردازیم .

hhw189

کلامیدیا

ترشح غیر طبیعی از ناحیة تناسلی و سوزش ادرار از نشانه های عفونت کلامیدیا بوده که درصورت عدم توجه به این بیماری بخصوص در خانم ها عفونت لگنی ایجاد می شود که عاملی برای نازایی یاحاملگی نابجا می باشد . به حالتی که در ان جنین به جای اتصال به رحم در لوله های رحمی رشد کند حاملگی نابجا گفته می شود و با توجه به اینکه لوله های رحمی باریک هستند و فضایی برای رشد نوزاد ندارند متورم شده و در کنار درد شدیدی که ایجاد می شود ممکن است با پارگی یا آسیب دیدن لوله رحمی خانم نازا شود. عفونت کلامیدیا در اکثر افراد بدون نشانه می باشد و به راحتی بین شرکای جنسی منتقل می شود در نتیجه در کنار پیشگیری از بیماری های مقاربتی بررسی های دوره ای دستگاه تناسلی بخصوص برای خانم ها ضروری است .

pelvic-infection

سوزاک

خروج چرک از واژن در زن و آلت مردانه در مرد و ادرار کردن سخت و دردناک از علائم بیماری سوزاک می باشد که اگر سوزاک همانند کلامیدیا سریعا تشخیص داده و درمان نشود منجر به عفونت لگن و حاملگی نابجا و نازایی می گردد .

سیفلیس

زخم باز و بدون درد بر روی آلت مردانه، اطراف و یا داخل واژن، اطراف دهان، اطراف مقعد و یا حتی روی دستها از نشانه های بیماری سفلیس می باشد البته این علائم ممکن است دوره ای اتفاق بیافتد و پس از مدتی رفع شود اما با این حال بیماری از بین نمی رود . سفلیس بیماری فوق العاده خطرناکی است که در صورت عدم تشخیص به موقع و درمان ، قلب و دستگاه عصبی را نیز درگیر می کند .

تمام بیماریهای شایع منتقله جنسی باکتریایی بوسیله آنتی بیوتیک به راحتی درمان می شوند اما زمان تشخیص این بیماری ها قبل از ایجاد خطر جدی بسیار مهم است به همین دلیل بررسی و معاینه های دوره ای توصیه می گردد .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 9 Average: 1.9]
بیماریهای باکتریایی مقاربتی و درمان آن ها در تاریخ مرداد ۲۰, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

1292152477W20Ihr

بیماریهای ویروسی مقاربتی و درمان آن ها

ویروس ها مولکولهای پیچیده ای هستند که پس از حمله به سلولهای میزبان می توانند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت × 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>