یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » گردشگری » غار حرا عبادتگاه رسول خدا

غار حرا عبادتگاه رسول خدا

hhi4198-hara-cave

نخستین بار بر رسول خدا صلی الله علیه وآله در غار حرا وحی نازل گردید و پنج آیه آغازین سوره علق در محل عبادت رسول خدا صلی الله که همان غار حرا می باشد نازل شد . آن حضرت برای عبادت به غار حرا می رفتند و بخصوص در ایام ماه مبارک رمضان در آنجا بودند .

hhi4200-hara-cave

در چهار کیلومتری شمال شرقی شهر مکه و کنار راه منا به عرفات مکانی معروف به کوه نور قرار دارد که ارتفاع کوه نور از دریا ۶۲۱ و از سطح دامنه ۲۸۱ متر به شکل مخروطی می باشد . البته کوه نور یا همان جبل النور در تورات جبل فاران نامیده می شود .

hhi4199-hara-cave

در بالاترین نقطه‌ی کوه نور غار حرا قرار دارد . درب غار حراء به سمت شمال بوده و فضای آن گنجایش تقریبی پنج نفر نشسته را دارا می باشد . ارتفاع دهانه‌ی غار حرا ۲ متر، عرض آن حدود ۱/۲۰ متر و طولش نیز حدود ۲ متر است .

hhi4202-hara-cave

انتهای غار حرا کاملاً به سوی مسجد الحرام می باشد و در دهانه‌ی آن می‌توان به سمت بیت المقدس نماز خواند .

hhi4201-hara-cave

همچنین کوه ثبیر نیز که در برابر کوه حرا در سوی دیگر جاده قرار دارد، از مکان‌های محترم مسلمانان به شمار می‌رود. گفته‌اند که خداوند از این کوه گوسفندی را برای ذبح نزد اسماعیل فرستاده‌است .

hhi4203-hara-cave

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 5]

همچنین ببینید

hhi4673

باغ گردشگری کیهانی (+تصاویر)

یکی از زیباترین باغ‌ها در جهان در جنوب شرق اسکاتلند با مساحتی معادل ۳۰ هکتار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 + = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>