سرخط خبرها
خانه » آموزش خیاطی » آموزش ساده دوخت یقه کرواتی

آموزش ساده دوخت یقه کرواتی

یقه-کراواتی-زنانه

برای دوخت یقه کرواتی ابتدا الگوی ساده اولیه را که در تصویر می بینید رسم می کنیم . سپس باید قسمت دکمه خور لباس را به طرح اولیه اضافه کنیم . طبق الگو گوشه گردن نقطه A بازشو یقه ( بصورت دلخواه هم می دهند هم نه) نقطه B را پایین می آییم نقطه C از نقطه Aبه نقطه C مثل یقه هفت u شکل وصل می کنیم. پس از انجام اینکار همانطور که مشاهده می کنید گوشه گردن در یقه کراواتی باز نمی شود . برش این نوع یقه معمولا باید از اریب پارچه بخاطر فرم گیری دور گردن می باشد . خط A.C را ادامه می دهیم تا دکمه خور را قطع کند. از نقطه C 3-4 سانت علامت می زنیم برای اینکه فضای گره جا داشته باشد. نقطه T هلال پشت را اندازه می زنیم، یک خط صاف می کشیم A.Kهلال جلو A.T را اندازه می زنیم و دنباله خط A.K اندازه جلو می رویم. T پهنای یقه ۳-۴ سانت از سه نقطه A.K.T بالا می رویم و از نقطه T به اندازه ۱۰-۵۰ سانت بندکروات را جلو می رویم نقطه O از این نقطه ۶-۸ سانت پهنا می دهیم و به نقطه S صاف وصل می کنیم.

توانیم خط O.A.T.K را تا کرده و رولت کنیم و بعد نقطه A.B را روی دولای بسته می اندازیم و یک عدد برش می زنیم تا پایین یقه و پهنای آن به حالت دولای بسته بیفتد .

یقه-کراواتی1

سجاف یقه کرواتی :

در یقه کرواتی چون به سجاف پشت نیاز ندارد سجاف کامل نیست. برای سجاف جلو این یقه، نقطه T را مشخص کنید. ۳-۴ سانت بعد از نقطه T یعنی قبل از رسیدن به سرشانه،یک چرت هفتی می زنیم. پس از آماده سازی سزشانه و دوخت آن هفت پشت را تا چرت جلو اندازه می زنیم و دقیقا همین اندازه را بر روی بند کروات جدا می کنیم. براساس علامت زده شده بر روی کروات از دو طرف چرت یک سانتی می دهیم و بعد از چرت زدن، درزها را از وسط باز کرده و روی دولای بسته، وسط به وسط، قرار داده و اتو می زنیم . پس از انجام این کار حال بخش اصلی دوخت یقه کرواتی به پایان رسیده و فقط کافی است اضافات آن را چیده و سجاف تا نقطه T دوخته شود.  سجاف لباس و یک لایه از یقه را، از قسمت چرت زده می دوزیم. چرت پشت و یقه را باید با هم جفت کرد که بعد از دوخته شدن، پشت گردن هم روی پهنای آن منطبق می شود .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 280 Average: 2.6]

همچنین ببینید

hou11642

ساخت جامدادی (جا عینکی) نمدی

در این مطلب روش ساخت جامدادی نمدی را برای علاقه مندان آمورش می دهیم . ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج + 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>