دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » آموزش خیاطی » آموزش طرح دار کردن چکمه های چرمی

آموزش طرح دار کردن چکمه های چرمی

چکمه های قدیمیتان در کمد مانده و فکر می کنید دیگر کاربردی ندارند . اگر قصد دور انداختن چکمه های قدیمی و ساده خود را دارید ابتدا با این مطلب همراه ما باشید و سپس در این باره تصمیم بگیرید . شاید چکمه های قدیمی و ساده به ظاهر دیگر قابل پوشیدن نباشند اما با کمی خلاقیت و تزئین و طرح دار کردن می توان از آن ها مدل هایی بی نظیر ایجاد کرد که خودتان نیز فکرش را نمی کنید . در این مطلب به شما می آموزیم که قبل از دور انداختن وسایل خود بخصوص چکمه به راحتی می توانید آن ها را از مدل های معمولی به مدل های منحصر به فرد تبدیل کنید تا در عین کاربرد مفید و استفاده بهینه از وسایل موجود استعداد خود را نیز بیازمایید .

hou5665

یک چکمه ساده چرمی را در نظر بگیرید و مقداری چرم و تور در رنگی هماهنگ با چکمه تهیه کنید ، اکنون کار را شروع می کنیم .

hou5667

چرم و تور تهیه شده را به حالت چین دار در آورید . کار بسیار ساده ایست و فقط کافیست بر روی چرم از زیر کوک های ریز بزنید تا چرم کمی حالت چین دار پیدا کند . درباره تور نیز می توانید برای راحتی کار یک کش باریک را کمی کشیده و در وسط تور بصورت عمودی بدوزید . پس از دوخت زمانیکه کش از حالت کشیده خارج شود تور حالت چین دار به خود می گیرد .

hou5668

hou5669

اکنون چرم و تور آماده شده را طبق تصویر زیر در قسمت ساق چکمه بدوزید . یک دور دوزی از وسط در قسمت ساق چکمه کافی است .

hou5671

برای زیباتر شدن کار و اینکه جای دوخت دور ساق چکمه مشخص نباشد یک عدد بند چرمی را در قسمت جای دوخت می بندیم . علاوه بر اینکه می توانید در قسمت پشت چکمه بند چرمی را از دو طرف به یکدیگر بدوزید در روشی دیگر می توانید از چسب های فوری نیز استفاده کنید .

hou5672

hou5673

در مرحله آخر برای چشم گیر شدن مدل چکمه می توانید نگین هایی آماده از فروشگاه لوازم خیاطی تهیه کنید و در قسمت دلخواه از چکمه بچسبانید . اکنون یک مدل چکمه جدید از یک چکمه قدیمی و ساده ایجاد کرده ایم .

hou5674

امتیاز شما به این مطب
[Total: 9 Average: 2.1]
آموزش طرح دار کردن چکمه های چرمی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

1

آشنایی با ابزارهای هنر روبان دوزی

اگر به هنر روبان دوزی علاقه دارید و مایلید در منزل گل های روبانی را ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 5 = پانزده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>