دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

جورج سیمون اهم

زندگینامه جورج سیمون اهم

index

جورج سیمون اهم در ۱۶ مارس ۱۷۸۷ در شهر باواریا درجنوب شرقی آلمان متولد شد . به ریاضیات علاقه داشت و در این رشته تحقیق و مطالعه می کرد . او پسرانش جورج و مارتین را تشویق به مطالعه می کرد . جورج در هجده سالگی معلم ریاضی یکی از مدارس شهر گوتشنات از نواحی برن سویس شد , مطالعاتش را در رشته ریاضی ادامه داد و در سال ۱۸۱۱ درجه دکترای ریاضی را گرفت . در ۳۰ سالگی به کالج ژزوئیت کلن رفت و استاد ریاضی شد .

در ۱۸۲۸ مقاله ای را با عنوان « اندازه گیری ریاضی جریان برق » منتشر کرد . به این مقاله توجهی نشد . فرمول ریاضی اهم رابطه ای بین شدت جریان , نیروی محرکه و مقاومت را نشان می دهد .

ohm

اهم برای اثبات اهمیت مقاله اش حتی با وزیر فرهنگ نیز به مجادله پرداخت ولی نه تنها از این بحث نتیجه نگرفت بلکه از مقام استادی ریاضیات در کالج ژزوئیت کلن نیز استعفا داد , ولی پس از ۶ ماه دوباره به کار اولش بازگشت . اگرچه از کشفیات اهم استقبالی نشد ولی در انگلستان اکتشافاتش را ارزنده شمردند و در سال ۱۸۴۱ بهترین نشان علمی انجمن سلطنتی را گرفت .

جورج اهم در سال ۱۸۵۴ در سن ۶۷ سالگی در مونیخ درگذشت . در سال ۱۸۱۸ انجمن مهندسان برق جهان در پاریس به اتفاق آرا واحد مقاومت الکتریکی را به پاس تلاش وی « اهم » نامگذاری کردند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 5]
جورج سیمون اهم در تاریخ اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

B23

نیلز بور جوانترین برنده نوبل فیزیک

نیلز بور (Niels Henrik David Bohr) در ۷ اکتبر ۱۸۸۵ میلادی در کپنهاک به دنیا ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× چهار = 36

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>