دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » علمی و آموزشی » راههای افزایش تمرکز

راههای افزایش تمرکز

focus

به طور کلی می توان گفت که مغز انسان تکالیف ناقص و گنگ را به مدت طولانی تری در خود نگه می دارد چرا که سعی بر پردازش آن ها و رفع ابهام زدایی دارد تا فرد به رضایت درونی برسد . پس هر کار یا موضوعی که بصورت ناقص و مشخص نشده برای مغز باشد تمرکز فرد را کاهش می دهد و مانع از این می شود که فرد بر روی یک مسئله تمرکز کند . درصورتیکه تمرکز کاهش پیدا کند عملکرد مغز نیز به شدت کاهش پیدا کرده و نمی توانید از مغزتان استفاده کنید .

ba2212

برای افزایش تمرکز توصیه می شود :

سعی کنید تمام کارهای ناتمام را بر روی یک کاغذ یادداشت و اولویت بندی کنید . همین کار ساده باعث می شود کمی از دغدغه فکری کم شود و مغز به آرامش نسبی برسد که به زودی کارهای اولویت بندی شده انجام خواهد شد . سپس به ترتیب کارها را انجام داده تا با بسته شدن پرونده شان از مغزتان خارج گردند . خواهید دید که با رفع بهم ریختگی ذهنی ، تمرکز سریعا افزایش می یابد .

هیچوقت هم زمان چندین کار اصلی و فرعی را انجام ندهید چرا که پرداختن موازی به چند کار فعالیت بهره وری مغز را کاهش می دهد .

حتی بهم ریختگی محیط نیز بر میزان تمرکز نقش دارد و محیط کار و هر محیطی را که در ان نیاز به تمرکز دارید مرتب و منظم نگه دارید .

اگر احتیاج به تمرکز بیشتر دارید با افرادی که کنایه وار و گنگ حرف می زنند هم صحبت نشوید و همچنین دیدن سریالهای دنباله دار را کنار بگذارید زیرا مغز بصورت ناخودآگاه شروع به پردازش و رفع ابهام زدایی می کند و تمرکز کاهش می یابد .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 2 Average: 3]
راههای افزایش تمرکز در تاریخ خرداد ۲۶, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

ربات رسمی تلگرام

آموزش ساخت استیکر زیبا و حرفه‌ای در تلگرام

وب ها:یکی از کاربردهای خوب تلگرام برای کاربرانش ساختن استیکر شخصی می باشد.علاقه مندان به ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 4 = چهار

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>