سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » علمی و آموزشی » چگونه یک شرکت را ثبت کنیم؟

چگونه یک شرکت را ثبت کنیم؟

ثبت علامت تجاری

وب ها: در این پست قصد داریم برای شما راهنمایی کنیم تا بتوانید به راحتی یک شرکت را ثبت کنید.اگر شما قصد دارید یک کار رسمی و تجاری داشته باشید که با قوانین مطابقت داشته باشد باید با ثبت کردن آن طبق قوانین ثبت شرکت ها عمل کنید که شما بعد از ثبت کردن آن می توانید آثار مفید ثبت شرکت را مشاهده کنید.

در ابتدا توضیح مختصری از شرکت داشته باشیم.

در حقیقت شرکت یعنی به معنای یک انجمن یا بنگاه تجاری یا یک شخص حقیقی یا حقوقی یا ترکیبی از هر دوی آنها می باشد .

تعریف شرکت بر اساس قانون مدنی: شرکت عبارت است از اجتماع حقوق مالکین متعدد در شیء واحد به نحو اشاعه؛در حقیقت شرکت،اگر بخواهیم بصورت مختصر و راحت تری برای شما بیان کنیم باید گفت شرکت:قراردادی است که بر اساس آن اعضاء یا شرکا سود حاصل از سرمایه را تقسیم می کنند.

شما باید طبق قانون ثبت شرکت ها عمل کنید که در قانون تجارت ۷ دسته شرکت تعریف گردیده که هر کدام ویژگی هایی دارند از جمله:

۱–شرکت های سهامی۲-شرکت با مسئولیت محدود۳-شرکت تضامنی۴-شرکت مختلط سهامی۵-شرکت مختلط غیر سهامی۶-شرکت نسبی۷-شرکت تعاونی تولید و مصرف

این دسته بندی طبق ماده ۲۰ قانون تجارت شرکت های تجاری می باشد.

ثبت شرکت فواید گوناگون و بعضاَ معایبی برای شما خواهد داشت:

۱-پرداخت نمودن مالیات:شما باید هرساله ارائه اظهارنامه مالیاتی به اداره دارایی  داشته باشید و  مالیات پرداخت کنید.

۲-پر کردن دفاتر مالیاتی:شما باید هر ساله دفتر مالیاتی که برگرفته از درآمدها،هزینه ها،بدهی ها می باشد به اداره مالیات تحویل بدهید,البته بر خلاف تصوری که در بین برخی از افراد وجود دارد این کار اصلا دشوار نمی باشد و به راحتی می توانید این کار را در پایان سال مالیاتی خود انجام بدهید.

۳-پرداخت حقوق و بیمه کارکنان: این کار باید طبق قانون انجام شود که علاوه بر  پرداخت حقوق ماهیانه،موظف به پرداخت درصدی از حق بیمه کارمند بر شرکت ها تحمیل می شود.

۴-نیاز به یک مکان مشخص:یکی از کارهای اولیه می باشد که از الزمات ثبت شرکت می باشد .زیرا شما باید در ابتدا ارائه آدرس مکانی به عنوان آدرس شرکت پس از ثبت شرکت،در مرحله تشکیل پرونده دارایی آدرس یک مکان تجاری یا سند یا اجاره نامه به نام شرکت ارائه دهید.

ثبت برند

در بالا برای شما توضیح مختصری نسبت به ثبت شرکت بازگو کردیم در این مرحله شما را با ثبت برند آشنا می کنیم.

راهنمای ثبت برند برای شما که قصد ثبت شرکت و همچنین ثبت برند دارید را بازگو می کنیم.

علامت تجاری یا برند برگرفته از کلمه اسکاندیناوی برندر دارد ,که امروزه برندها علائمی هستند که برای معرفی کالا و محصول از لحاظ کیفیت و ضمانت مرغوبیت جنس آن ها مورد استفاده قرار می گیرند و می تواند برای پیشرفت آن ها خیلی تاثیر زیادی داشته باشد.

در بعضی از موارد دولت مقرراتی برای ثبت برند به اجرا گذاشته است ,مثلا مواد غذایی که باید در لفاف و ظروف مخصوصی باشد مثل : کنسرو، کره و … یا نوشابه و آب های گازدار، یا لوازم آرایشی که اثر مستقیم روی پوست بدن انسان دارد. مثل : صابون، عطر، ادکلن و یا داروهای اختصاصی با موارد استعمال طبی اعم از انسانی و حیوانی ” مصوب ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۲۸ هیات دولت “.

برای ثبت برند شما باید از علامت های تجاری جدیدی در طراحی استفاده کنید که مشتری شما به انتخاب نادرست سوق ندهد.

برای راهنمای ثبت برند ما در پست های بعدی شما را بیشتر راهنمایی می کنیم.

 

 

 

امتیاز شما به این مطب
[Total: 2 Average: 4.5]

همچنین ببینید

instagram

آموزش تصویری حذف اکانت اینستاگرام

  وب ها:این روزها که اینستاگرام محبوبیت بالایی در بین مردم جهان بدست آورده است ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + سه =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>