دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » علمی و آموزشی » چگونه شغل مناسبی پیدا کنیم

چگونه شغل مناسبی پیدا کنیم

job2

دستمزد بیشتر یا امنیت بالاتر کدام برای شما در اولویت قرار دارد ؟؟؟ اگر تازه فارغ التحصیل شده اید و به دنبال شغلی می گردید و سردرگم اید که چگونه شغل مورد علاقه خود را که هم دستمزد مناسب و هم امنیتی معقول داشته باشد پیدا کنید در قدم اول باید علایق اصلی خود را پایه و اساس جستجوی شغل قرار دهید زیرا اگر وارد شغلی شوید و به آن علاقه ای نداشته باشید پس از گذشت مدتی که آن شغل برایتان عادی شد دیگر علاقه ای برای انجام آن ندارید و آنجاست که کار روزمره تبدیل به عذابی روزمره می شود . پس در ابتدا باید بر روی شغل مورد علاقه ی خود تمرکز کنید و علایق خود را درنظر بگیرید . تمام فرصت های کاری که با علایق شما مطابقت دارند را لیست کنید و میزان موفقیت خود را در هرکدام از آن ها بسنجید . البته باید موفقیت را در بلند مدت بسنجید .

ra4-1345

تمام شغل ها و پروژه هایی که تخیل شما را تحریک می کنند را یادداشت کنید و لزوما کاری را در نظر بگیرید که با ان خوشحال هستید زیرا زمان کاری جزئی از عمر شماست و نمی توانید آن را هرگونه که پیش می آید بگذرانید زیرا در آینده افسوس می خورید که چرا فرصت خوشحال بودن و لذت بردن حتی در زمان کار را از خود سلب کرده اید . مسئله مهم آن است که در کنار کسب درآمد و موقعیت اجتماعی و استفاده از تحصیلات خود از زندگی نیز لذت ببرید و چون شغل بخش زیادی از زندگی انسان را تشکیل می دهد اگر درست انتخاب نشود علاوه بر اینکه انسان نمی تواند تمام استعداد خود را در زمینه ای که علاقه ندارد شکوفا کند فقط از روزمرگی شکایت کرده و انرژِی خود را تلف می کند . از اینکه شاید مدت ها طول بکشد تا شغل مورد علاقه خود را بیابید اصلا نترسید حتی می توانید تا قبل از پیدا کردن شغل مورد علاقه خود برای کسب درآمد شغل موقتی را اختیار کنید . تمام راه ها را برای رسیدن به شغل مورد علاقه خود بروید حتی اگر بی ربط باشد زیرا بالاخره شغل مورد نظر را می یابید هرچقدر هم زمان سپری شود ولی باز هم چون رضایت شغلی دراولویت قرار دارد چیزی را از دست نداده اید.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

ربات رسمی تلگرام

آموزش ساخت استیکر زیبا و حرفه‌ای در تلگرام

وب ها:یکی از کاربردهای خوب تلگرام برای کاربرانش ساختن استیکر شخصی می باشد.علاقه مندان به ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 4 = دوازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>