سرخط خبرها
خانه » علمی و آموزشی » ازین پس خشک کن برقی ممنوع

ازین پس خشک کن برقی ممنوع

dryer

اولین خشک کن برقی در سال ۱۹۹۰ وارد بازار شد از آن زمان تاکنون متخصصان زیادی اعلام کرده اند خشک کن برقی که در سرویس بهداشتی رستوران ها، بیمارستان ها، سینما یا کافی شاپ ها قرار دارد علاوه بر اینکه میکروب ها را ازبین نمی برد و فقط برای کاهش هزینه در مقایسه با خرید دستمال های توالت تعبیه شده اند باعث بلندشدن این میکروب ها از سطح پوست و حرکت آنها به سمت دهان و بلعیدن آنها می شود . فابیان اسکینازی، رئیس لابراتوار بهداشت شهر پاریس و نویسنده کتاب «دست شستن»، بعد از مقایسه تکنیک های مختلف شستن دست و خشک کردن آن به این نکته را بیان می کند که خشک کن های برقی آلوده ترین نوع خشک کن ها هستند و با به گردش در آوردن هواه مخصوصا در اماکن آلوده ای مثل بیمارستان ها، می توانند باعث انتقال بیماری شوند. جالب است که بعد از شستن دست ها و تمیز شدن آن ها مجدد با خشک کن آن ها را آلوده می کنید . خشک کن ها کاملا دست را خشک نکرده و با دست هایی مرطوب که مکانی مناسب برای رشد میکروب هایی هستند که خود خشک کن بر روی دست شما قرار داده از دستشویی خارج و به صرف غذا می روید .

تحقیقات انجام شده در دانشگاه وست مینستر نشان داده دستمال کاغذی ۹۰ درصد رطوبت دست را در ۱۰ ثانیه می گیرد در حالی که میزان رطوبت باقیمانده روی دست بعد از ۴۰ ثانیه نگه داشتن دست زیر خشک کن برقی ۵۳ درصد است و بدتر از آن دستمال کاغذی باعث پاک شدن ۵۱ تا ۷۶ درصد باکتری های بین انگشتان می شود در حالی که خشک کن های برقی میزان باکتری ها و میکروب ها را تا ۱۹۴ درصد افزایش می دهند. جالب است بدانید ۱۵ دقیقه بعد از استفاده از خشک کن های برقی میزان باکتری های شناور در هوا ۲۷ برابر زمانیاست که از دستمال کاغذی استفاده می شود.

اکنون نسل جدیدی از خشک کن های برقی عرضه شده که ادعا می کنند میکروب ها را کاملا از بین می برند و در کمتر از ۱۰ ثانیه رطوبت را کاملا می گیرند و چون دست ها در محفظه خاصی قرار می گیرد، هوای بیرون را به گردش در نمی آورند. البته بر روی این خشک کن ها تحقیقات جدی صورت نگرفته که نتیجه بصورت آماری ارائه شود و قابل مقایسه باشد .

همیشه یادتان باشد :

دستانتان را با صابون مایع ۲۰ ثانیه کامل بشویید (استفاده از صابون جامد و صابون های کاغذی بهداشتی نیست).

فراموش نکنید زیر ناخن ها و لای انگشتان را بشویید و انگشترتان را درآورید.

ژل های ضدعفونی کننده جایگزین مناسبی برای صابون نیست و نباید مرتب استفاده شوند.

در اماکن عمومی برای خشک کردن دست از دستمال کاغذی استفاده کنید.

همچنین نگذارید کودکان از خشک کن های برقی استفاده کنند زیرا در معرض خطر جدی تری قرار دارند و شستشوی کامل دستها و رعایت نظافت شخصی را به آن ها یاد دهید. به کودک یاد دهید کامل رو و کف دست و بین انگشتان و زیر ناخن هایش را بشوید و آب بکشد و در نهایت با حوله تمیز یا با دستمال کاغذی آن را خشک کند. در مکان های عمومی بیشتر مراقب سلامت کودکان باشید زیرا سرویس بهداشتی این اماکن از میزان آلودگی بالاتری برخوردار هستند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 4 Average: 2.5]

همچنین ببینید

ربات رسمی تلگرام

آموزش ساخت استیکر زیبا و حرفه‌ای در تلگرام

وب ها:یکی از کاربردهای خوب تلگرام برای کاربرانش ساختن استیکر شخصی می باشد.علاقه مندان به ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 × = هفتاد دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>