سه شنبه , ۲۱ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » مطالب مذهبی » صحیفه سجادیه

صحیفه سجادیه

sahife-sajjadieh

زندگی حضرت امام زین العابدین ( ع ) با عبادت و مطالعه درباره فقه و اجرای دستورهای شرع مقدس گذشت . صحیفه سجادیه اثر معروف حضرت امام زین العابدین ( ع ) شامل ۶۰ دعاست . ازجمله ادعیه ایشان مربوط به شبهای ماه رمضان در صحیفه سجادیه به تفسیر آمده است .

قسمتی از دعای امام سجاد ( ع ) چنین است :

« پروردگارا من با معصیت خویش قصد مخالفت با تو را نداشتم و هنگامیکه به معصیت پرداختم از آن رو نبود که بو تو شک داشتم یا تنبیه تو را دست کم می گرفتم و یا از مجازات معترض بودم ولی نفس من فریفته شد و در این گناه پوشانی تو یاریم کردی و حال چه کسی از عذاب تو نجاتم می بخشد و اگر تو بندت را از من بگسلی به کدام بند و ریسمان آویزم . »

32186747465130682628

« پروردگارا و سرورا تو را به عزت و جلالت سوگند می دهم که اگر مرا به گناهان و کوتاهی من موًاخذه کنی , دست به دامان عفو تو می شوم … »

ssssssssssssssssssss_355697

« خداوندا , اگر مرا به آتش فرو فرستی با این کار دشمنت شاد می گردد و اگر به بهشتم اندازی پیامبرت شاد می گردد و من به خدا سوگند می دانم که شادی پیامبرت نزد تو از شادی دشمنت عزیرتر است . پروردگارا بصیرتی در دین خود و فهمی در حکم خود و تفقهی در علم خود عطایم فرما و پرهیزگاری نصیبم گردان تا با آن از معصیت دور باشم … »

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 4]

همچنین ببینید

archive_31-4-1392_IMAGE635101721332280226

دعای برآورده شدن حاجت

اگر حاجتی دارید جهت برآورده شدن حاجت وضو گرفته و سر بر سجده بگذارید اکنون ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 × = چهارده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>