چهارشنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » مطالب مذهبی » مومن از دیدگاه حضرت محمد تقی علیه السلام

مومن از دیدگاه حضرت محمد تقی علیه السلام

شهادت امام محمد تقی علیه السلام 003

حضرت محمد تقی علیه السلام امام نهم شیعیان جهان فرمود : مومن به سه خصلت نیاز دارد : توفیق الهی , پند پذیری از خویش و پذیرش از کسی که پندش می دهد و هر کس برای تحقق هوای نفس خویش راه راست از تو پوشیده دارد , دشمنت داشته است . نیاز ها به امید برآورده می شوند و با قضای الهی , فرود می آیند و تندرستی بهترین بخشش الهی است .

و فرمود : به اندازه ترس باید محافظه کاری داشت , گذر زمان اسرار نهایی را بر تو می گشاید و کس که هم پیمان خدا باشد خداوند او را از نظر دور نمی دارد و کسی که خدا را بخواهد دامنش آلوده نمی شود . زنهار از دوستی و هم نشینی با آدم های بد , دوری کن که چنین کسانی همچون شمشیرآخته هستند. ظاهری آراسته و باطنی زشت دارند . عزت مومن بی نیازی او از مردم است .

همچنین فرمود : نعمت خداوند بر بنده هنگامی فراوان می شود که کمک بسیار بر مردم کندو هرکس بار چنین کمکی را به دوش نکشد نعمت خدای را از دست می دهد . نیکوکاران بیش از نیازمندان به انجام کار نیک نیازمند ترند . زیرا پاداش و افتخار و یاد آن را برای خود دارند و هرکسی کار نیک انجام دهد نباید منتظر سپاس کاری باشد که برای خود کرده است .

کمال جوانمردی هر کس در ترک آن چیزهایی است که بدان آراسته نمی شود و کمال شرم او در ان است که کسی را به آنچه که خوش ندارد وادار نکند و کمال خردمندیش در حسن معاشرت اوست و کمال ادبش در آن است که آنچه ناگزیر باید برای خود انجام دهد رها نکند . کمال سعادت انسان در کمتر نگهداری عیب دیگران و توجه به اصلاح عیب های خویش است . اظهار کردن چیزی قبل از آنکه محکم شود موجب فساد و خرابی آن چیز است .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 2]

همچنین ببینید

archive_31-4-1392_IMAGE635101721332280226

دعای برآورده شدن حاجت

اگر حاجتی دارید جهت برآورده شدن حاجت وضو گرفته و سر بر سجده بگذارید اکنون ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 8 = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>