چهارشنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » مطالب مذهبی » فال خوب

فال خوب

fal_rozane_242

وب ها:در بعضی مواقع مال اقدام به فال گرفتن می کنیم که بعضی موقع نتیجه خوبی میده و بعضی مواقع هم نتیجه بد حالا با هم بررسی میکنیم در این زمان ها چه باید کرد؟

ما از آیات قرآن برای شما پاسخ این سوال گرداواری کرده ایم:از آیات قرآن و روایت این طور برمی آید که ما دو نوع تقدیر داریم :یکی تقدیری است که بالاتر از اعمال و رفتار ماست و این تقدیرات از اول خلقت نوشته شده است و این تقدیرات حتمی است و به رفتار و اعمال انسانها بستگی ندارد .مثلا قیامت خواهد آمد یا مهدی ظهور خواهد کرد ،اجل یا رزق حتمی خواهد آمد. پس بلاهای حتمی و تغییرات لایتغیر اتفاق خواهد افتاد. گر رود سر برنگردد سرنوشت ،گر این سخن باید با آب زر نوشت ، سرنوشت ما بدست دیگری است، خوش نویس است و نخواهد بد نوشت . امام صادق (ع) می فرمایند : آنچه که خدا برای بندگانش در نظر می گیرد برتر است .یعنی خدا بهترین ها را برای ما در نظر می گیرد . تقدیرات دیگری هست که بدست خود ماست که اگر کار ثواب بکنیم برکت زیاد می شود و در این تقدیرات دعا، شفاعت و توکل اثر دارد، فال خوب و بد زدن اثر دارد. بخش مهمی از تقدیرات به اعمال و رفتارهای ما وابسته است که ما می خواهیم در مورد این نوع تقدیرات صحبت بکنیم . ما این تقدیرات را می توانیم با توبه و استغفار برگردانیم . مثلا اگر انسان صله ی رحم بکند عمرش طولانی می شود و اگر قطع رحم بکند عمرش کوتاه می شود یا اگر انسان صدقه بدهد، بلا برمی گردد. در کتاب سفینةالبحار مرحوم آقا شیخ عباس قمی داریم : (مرحوم فلسفی می فرمودند که من وقتی به سفر می روم این کتاب را به همراه خودم می برم. آیت الله خوئی می فرمودند که اگر به من بگویند از میان هزاران کتاب یکی را انتخاب بکن، من کتاب سفینةالبحار را انتخاب می کردم.) یکی از یاران پیامبر بیمار شدند. و پیامبر سراغ او را گرفتند و متوجه شدند که بیمار است .پیامبر به عیادت او رفت . پیامبر سوال کردند که چرا بیمار شدی ؟ او گفت : شما در نماز سوره ی القارعه (کوبنده ) را خواندید که می فرمود هر کس میزان اعمالش سنگین باشد به بهشت می رود و هر کس میران اعمالش سبک باشد به جهنم می رود ، هول این آیه من را گرفت و وقتی به خانه آمدم و به خدا گفتم : من طاقت آتش جهنم را ندارم و من را در همین دنیاعقوبت کن. بعد من بیمار شدم . پیامبر فرمود :حرف بدی زدی ، چرا نگفتی ربنا اتنا فی الدنیا حسنه و فی الآخره حسنه و وقنا عذاب النار، خدایا به ما صحت و عافیت بده و به ما بهشت بده و رحمت را شامل حال ما بکن و ما را از آتش جهنم نگه دار. امیرالمومنین در ذیل این آیه فرمودند : خدایا در دنیا به من همسر خوب بده و در آخرت هم همسرخوب یا فرشتگان آسمانی به من بده و مرا از همسر بد حفظ کن .
ما باید همیشه از خدا چیز خوب بخواهیم . اگر ما در هر کاری فال بد بزنیم همان اتفاق می افتد. بلا، به گفتار شما بستگی دارد. در مورد خواب باید گفت که تا می توانید خواب تان را به کسی نگویید مگر افراد با تقوا و باایمانی که خواب را درست و خوب تعبیر بکنند. اگر انسان خواست خودش خواب را تعبیر بکند فال خوب بزند .همانطور که شما خواب را تعبیر می کنید همان طور واقع می شود .اگر شما خواب خوب ببینید و آنرا بد تعبیر بکنید همان بد واقع می شود و اگر شما خواب بد ببینید و آنرا خوب تعبیر کنید، همان خوب واقع می شود.پس خواب هم به زبان و گفتار ما بستگی دارد .در کتاب کافی داریم : شوهرخانمی به مسافرت رفت و زن خواب دید که ستون خانه خراب شده و سقف پایین آمده است .زن خدمت پیامبر آمد و خواب را تعریف کرد .پیامبر فرمود: شوهر تو سالم برمی گردد و زندگی شما وسعت پیدا می کند و همان طور هم شد . این خانم سه بار و هر بار بعد از سفر شوهرش این خواب را دید و پیامبر همان تعبیر را برای او کردند. در دفعه ی چهارم خانم چنین خوابی را دید و وقتی می خواست به دیدن پیامبر برود ،یکی ازهمسران پیامبر او را دید و خواب را برای او تعریف کرد. همسر پیامبر گفت که تعبیرش این است که شوهر شما می میرد . و همان طور هم شد. ما در مورد بدترین خواب ها باید بگوییم که انشاءالله خیر است . روایت داریم : هیچ وقت واسطه ی خبر های بد نشوید و اگر از روی ناچاری مجبور شدید در آخرین دقیقه خبر بدهید ولی خبرهای خوب را به همه اعلام کنید .وقتی عموی پیامبر در جنگ کشته شد هیچ کس حاضر نشد که این خبر را برای پیامبر ببرد و پیامبر خودشان به میدان رفتند و متوجه شدند که عمویشان شهید شده است . یکی از کارهای بسیار خوب آقا شیخ عبدالکریم حائری موسس حوزه ی علمیه ی قم، تاسیس یک بیمارستان در قم بود. سازمان بهداشت متوجه شد که بیمارانی که در این بیمارستان می خوابند درصد شفا پیدا کردن و خوب شدن آنها خیلی زیاد است، عده ای را بعنوان بازرس به آن بیمارستان فرستادند تا علت را بفهمند. آیت الله حائری حقوق اضافه ای برای پرستارها و دکترها درنظر گرفته بودند تا آنها تا دیر وقت در بیمارستان به بیمارها روحیه بدهند و بگویند که حال شان رو به بهبود است. دکترها و پرستاران این تلقین خوب را کنار بستر بیمارها القاء می کردند. شما سعی کنید که فال خوب بزنید حتی اگر تقدیر باشد که بیمار بمیرد .

 

امتیاز شما به این مطب
[Total: 5 Average: 2.2]

همچنین ببینید

archive_31-4-1392_IMAGE635101721332280226

دعای برآورده شدن حاجت

اگر حاجتی دارید جهت برآورده شدن حاجت وضو گرفته و سر بر سجده بگذارید اکنون ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 9 = شصت سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>