دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » چرا کودکان عادت به گاز گرفتن دارند

چرا کودکان عادت به گاز گرفتن دارند

Why do children have a habit of biting (1)

آیا شما نیز کودکی دارید که گاز می گیرد ؟؟؟ جالب است بدانید که گاز گرفتن کودکان در سنین مختلف معانی متفاوتی دارد اما اغلب کودکان کوچکتر از ۳ سال حداقل یک مرتبه اطرافیان را گاز گرفته اند .

کودکان بین سنین ۵ تا ۷ ماه به دلیل ناراحتی های مرتبط با اطراف دهان و دندان در آوردن مادر را بخصوص در زمان شیر دادن گاز می گیرند که البته این رفتار ان ها با دیدن عکس العمل مادر پس از مدتی رفع می شود و یاد می گیرند که نباید گاز گرفت .

کودکان بین سنین ۸ تا ۱۴ ماهگی اغلب به دلیل هیجانات و بازیگوشی ، اطرافیان را گاز می گیرند و اگر یکبار به ان ها بگویید گاز نگیر دیگر این کار را تکرار نمی کنند .

Why do children have a habit of biting (2)

کودکان بین سنین ۱۵ تا ۳۶ ماهگی در زمان عصبانیت و خشم گاز می گیرند و زمانیکه کودک آموزش می بیند و به او در زمینه های مختلف مطالبی آموخته می شود متوجه شده که این رفتار زشت است و دیگر ان را انجام نمی دهد .

کودکانی که سه سالگی آن ها تمام شده زمانیکه احساس ضعف و یا ترس کنند گاز می گیرند مخصوصا اگر کسی آن ها رابترساند یا ترس از آسیب دیدن داشته باشند گاز می گیرند . البته توجه کنید که کودکان تا سن ۳ سالگی رفتار گاز گرفتن را کنار می گذارند و اگر این رفتار در کودک شما ادامه دارد ممکن است آغازی بر مشکلات رفتاری نظیر مشکلات عاطفی و یا بالینی او باشد و باید به روانپزشک مراجعه کرد .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 5 Average: 3.6]
چرا کودکان عادت به گاز گرفتن دارند در تاریخ خرداد ۱, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 × نُه =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>