سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » مهم ترین رفتار های والدین که بر تربیت نامرئی کودک تاثیر دارد

مهم ترین رفتار های والدین که بر تربیت نامرئی کودک تاثیر دارد

روانشناسی کودکان: کودکان شما را نگاه می کنند و از شما الگو برداری می کنند اگر می خواهید بچه ها از رفتار و کردار شما بهترین یادگیری را داشته باشند و قهرمان واقعی آنها باشید، به نکات زیر توجه کنید:.

123

۱ -به همسرتان ابراز علاقه کنید و به او احترام بگذارید

۲-به فرزندان تان نشان دهید چطور ارزش های واقعی و ماندگار زمانی که بزرگ شدند، به آنها کمک می کند. حتما در آن زمان فرزندان تان از شما سپاسگزار خواهند بود.مانند: احترام به بزرگ ترها و دوستان، کمک به نیازمندان و مهمان نوازی و….

۳-به آنها اجازه بدهید خودشان متناسب با سن شان تصمیم گیری کنند با این کار می آموزند که مستقل تر باشند و اعتماد به نفس شان افزایش می یابد.

۴- زمانی که بچه ها اعتراض می کنند و یا شما یا دیگران صحبت می کنند، قبل از هر کار دیگری به حرف شان گوش کنید. این گوش کردن به شما کمک می کند تصمیمات بهتری در مورد آینده شان بگیرید که به آنها کمک خواهدکرد.

۵- هر روز زمانی را با فرزندتان سپری کنید. وقتی که آنها با شما نباشند، به تلویزیون، غذاهای ناسالم، دوستی های نامناسب و رفتار مخرب روی می آورند

۶- زمانی که برای کاری بیرون می روید، در صورت امکان اجازه بدهید همراه شما باشند. آنها را به مردم معرفی کنید. اجازه بدهید ببینند چطور با مردم ملاقات و صحبت می کنید و از شما الگو بگیرند.

۷- به آنها یاد بدهید با پول چه کار کنند

۸- آنها را تشویق کنید. رویاهای بزرگ داشته باشند. از عقایدشان حمایت کنید و زمانی که نیاز دارند به آنها کمک کنید، این گونه آنها زمانی که بخواهند، جرئت امتحان کردن افکار و ایده های جدید را پیدا می کنند.

این نکات می تواند در تاثیر پذیری کودک از والدین نقش بسزایی داشته باشد

امتیاز شما به این مطب
[Total: 5 Average: 3]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ پنج = 9

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>