چهارشنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » وسایل الکترونیکی عامل اصلی افت تحصیلی در نوجوانان

وسایل الکترونیکی عامل اصلی افت تحصیلی در نوجوانان

Caure

حتما در خانواده نوجوانانی را دیده اید که مرتبا سرگرم تلفن های همراه و تبلت هستند و بیشتر وقتشان را به پای انواع برنامه ها و شبکه های اجتماعی می گذرانند. درست است که با پیشرفت تکنولوژی افراد باید با علم و وسایل روز همراه شوند اما باید بگوییم استفاده بی رویه از وسایل الکترونیک همانند تلفن های همراه و تبلت در نوجوانان باعث می شود که دیگر برای درس خواندن حوصله ای نداشته باشند و دچار افت تحصیلی شوند . در واقع وقتی فردی بیشتر وقت خود و یا اولین زمان ممکن برای انجام کاری را به بررسی ایمیل‌ها، پیامک‌ها و پروفایل‌های اینترنتی‌ صرف می کند بطور ناخودآگاه به این روند عادت کرده و به کارهای دیگر توجه کمتری می کند مخصوصا نوجوانان که باید تمام تمرکز خود را بر درس داشته باشند با استفاده از این وسایل کمی از انرژی و دقت خود را برای شروع درس از دست می دهند و این عدم تمرکز خود عاملی است که فرد پس از شروع درس خواندن نتواند آن را درست ادامه دهد و با خستگی و بی حوصلگی ان را رها می کند .

Capture

والدین الگو باشند

همانطور که گفته شد وسایل الکترونیکی جزئی جداناپذیر از زندگی روزمره هستند و با توجه به اینکه والدین الگویی برای افراد خانواده به حساب می آیند می توانند با استفاده متعادل و مناسب از وسایل الکترونیکی برای فرزندانشان الگو قرار گیرند . اگر والدین مدام در حال چک کردن پیامک ها ، ایمیل ها و پروفایل‌های اینترنتی‌ خود باشند نباید از نوجوانان خانواده نیز انتظاری غیر از این کار داشته باشند . بجای استفاده مداوم از وسایل الکترونیکی سعی شود اعضای خانواده به صحبت و گفت و گو در کنار هم بپردازند و در مورد مسائل مختلف بحث و گفتگو کنند بخصوص مسائل مربوط به تحصیل تا فرزندان این مسائل را برای آینده خود جدی در نظر بگیرند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 2 Average: 3]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت × 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>