چهارشنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » بررسی تاثیر بازی بر کودکان

بررسی تاثیر بازی بر کودکان

12046MTIvOS8yMDE0IDEyOjAwOjAwIEFNMjk1

کودکتان چه ساکت و چه شلوغ باشد حتما به بازی علاقه دارد و جالب است بدانید که کودکان با بازی کردن در واقع به تخلیه انرژی و کنترل خشم، ترس و اضطرابشان می پردازند . والدین باید توجه کنند که جلوی بازی کودکان را نگیرند و بگذارند که کودک هرطور که می خواهد بازی کند حتی اگر در محیط آپارتمان نشینی قرار دارید باز هم کودک خود را برای بازی کردن آزاد بگذارید مخصوصا هرگز سعی نکنید که کودک را با وسایل الکترونیکی و بازی های کامپیوتری سرگرم کنید چرا که این بازی ها علاوه بر اینکه به کودک اجازه شکوفایی استعداد و خلاقیت در زمینه ی علمی و هنری را نمی دهند بلکه استفاده بیش از حد ان برای کودکان مشکلات سلامتی به همراه دارد . وقتی کودک در بازی خود در نقش قهرمان ظاهر شده و به کشتن هیولا می رود در واقع در حال غلبه بر ترس خود در برابر این موجود خیالی ، کنترل خشم و تقویت روحیه شجاعت در خود است و اگر والدین نگذارند که به بازی خود ادامه دهد این ترس و اضطراب به صورت حل نشده در کودک باقی می ماند .

ba1655

وقتی کودکتان در دکتر بازی به عروسکش آمپولی تزریق می کند در واقع در حال کاهش ترس خود از پزشک و آمپول می باشد . کودکان اغلب بازی های خود را براساس ترس های درونی خود می سازند و در این بازی ها سعی در غلبه بر ان ها دارند . کودک تصور می کند که اگر ترسش را در دنیای خیالی و بازی شکست دهد می تواند در دنیای واقعی نیز این بار بدون ترس در برابر ان ظاهر شود . بازی بهترین راه کاهش مشکلات هیجانی- عاطفی از جمله ترس در کودکان است و والدین باید در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشند تا کودکان خود را در این راه یاری دهند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 1]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× هفت = 63

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>