سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » روش تربیت فرزند موفق

روش تربیت فرزند موفق

همیشه برای صحبت کردن با فرزندتان در روز وقتی کنار بگذارید و با او در مورد مسائل مختلف تبادل نظر و نظر خواهی کنید . با فرزندتان مهربان صحبت کنید و اگر از او رفتار خوبی دیدید او را تشویق کرده تا به رفتارهای خوب خود ادامه دهد . اگر رفتار زشتی از فرزندتان سر زد بجای تنبیه با روش های غیر معقول در ابتدا با محدود کردن او از چیز هایی که علاقه دارد مانند کم کردن زمان تماشای تلوزیون او را تنبیه کرده و از مضرات رفتار بد با او صحبت کنید و به او گوش زد کنید اگر با دیگران رفتار بدی داشته باشد به آن ها اجازه می دهد که با او بد رفتاری کنند .

09-28-2013-01-28-52-ب

از وارد شدن فرزندتان به فعالیت های هنری و ورزشی استقبال کنید . به فرزندانتان آموزش دهید که بدترین دشمن آنها ترس از شکست است و از اینکه در ابتدا در فعالیتی شکست بخورد نا امید نشود و با تلاش به موفقیت برسد . همچنین فرزندتان را به مطالعه ی کتاب های مختلف تشویق کنید تا اندوخته ی علمی او افزایش یابد و البته به فرزندانتان بیاموزید به بدنشان احترام بگذارند و از آن محافظت کنند. به فرزندانتان بیاموزید قدر داشته هایشان را بدانند و بابت آنها احساس شادی و رضایت کنند.
از اینکه فرزندتان دوستان زیادی داشته و اجتماعی باشد خوشحال باشید و البته در آشنا شدن او با افراد جدید نهایت توجه را به خرج دهید .

ba2176

بهترین راه تربیت فرزند محبت کردن است

آموزش به همراه محبت و دلسوزی تاثیر بیشتری دارد اگر به کودکتان محبت کنید او نیز محبت کردن را می اموزد به او احترام بگذارید تا احترام گذاشتن به دیگران را بیاموزد . والدین در قبال تربیت فرزندانشان در برابر جامعه مسئولند و حضرت علی (ع) می فرماید: هر که در کودکی نیاموزد، در بزرگی پیشرفت نمی کند. (غررالحکم، شماره ۸۹۳۷)

امتیاز شما به این مطب
[Total: 2 Average: 2.5]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج − = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>