دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » توصیه های برای انتخاب فیلم مناسب کودک

توصیه های برای انتخاب فیلم مناسب کودک

اگر کودک شما به تماشای برنامه های تلوزیونی و همچنین رفتن به سینما علاقه ی زیادی دارد قبل از روشن کردن تلوزیون و یا بردن او به سینما والدین می بایستی با نکاتی در مورد انتخاب فیلم مناسب برای کودک آشنا باشند چرا که کودک هر گونه تاثیری که از اطرافیان و محیط می گیرد را در زندگی آینده خود بروز می دهد به همین دلیل از والدین تقاضا می کنیم در درجه اول در انتخاب فیلم مناسب برای کودک دقت کافی را به خرج دهند و با ادامه مطلب همراه وب ها باشند تا با توصیه هایی در این زمینه آشنا شوند .

ra4-2182

نکته اول آنکه والدین باید برای تماشای هر گونه فیلمی برای کودک محدودیتی در نظر بگیرند و فیلم های مناسب سن کودک بهترین انتخاب هستند اما اگر کودک در کنار والدین مشغول دیدن فیلمی بود با توجه به نوع فیلم می بایست برخورد یا توضیحاتی خاص به کودک داد تا کودک تفاوت بین دنیای سینمایی و واقعی را درک کند .

برای مثال اگر به همراه کودک مشغول تماشای فیلم ترسناکی هستید و کودک از دیدن فیلم واقعا ترسیده ، کودک را از دیدن ادامه فیلم منع و یا تلوزیون را خاموش کنید . حتی اگر در سینما نیز نظیر چنین اتفاقی افتاد سالن سینما را ترک کنید . فیلم های ترسناک تاثیر بدی بر روحیه کودک می گذارند و ترس موجب می شود کودک در مقابل چیز های پیش و پا افتاده مانند تاریکی بترسد . فقط سعی کنید برای او توضیح دهید که این صحنه ها مانند بعضی از بازی های او خیالی هستند .

اگر فیلم دارای صحنه های کشتار و قتل بود حتما برای کودک توضیح دهید که هنرپیشه فقط طبق نقش مورد خشونت قرار می گیرد و این صحنه ها از قبل برنامه ریزی شده اند و کسی واقعا کشته نمی شود و صدمه ای نمی بیند .

2955622beda597cf2c6a96abd8153379

والدین توجه داشته باشند می بایستی کودک را از دیدن فیلم هایی که دارای صحنه های روابط زناشویی هستند منع کنند و هیچگاه در کنار کودک این صحنه ها را تماشا کنند چرا که اثراتی مانند بلوغ زودرس در کودکان ایجاد می کند .

در آخر نیز مشاهده فيلم در هر سني به نظارت والدين نياز دارد و حتی برای اینکه اجازه دهید کودک به همراه کسی غیر شما به سینما بروند از نوع فیلم اطلاع داشته باشید و در صورت لزوم او را از رفتن منع کنید . همچنین بهتر است در اتاق خواب کودکان تلويزيون يا دستگاه پخش ويدئو از هر نوع وجود نداشته باشد.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 9 Average: 2.7]
توصیه های برای انتخاب فیلم مناسب کودک در تاریخ مرداد ۱۷, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

14296123060

آیا می دانید علت مو کشیدن بچه ها چیست

روانشناسی کودک: حتما در کودکان خردسال رفتارهای مانند لگد زدن، گاز گرفتن، نيشگون گرفتن و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + = هفده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>