دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » دانستنی های تیک عصبی در کودکان

دانستنی های تیک عصبی در کودکان

به دلایل مختلف روحی و جسمی، در سنین کودکی وخردسالی برای برخی از دختران و پسران مشکلاتی پیش می آید که به تیک عصبی کودک منجر می شود. تیک های عصبی عموما حالتی برای صورت رخ می دهد که البته ممکن است اعضای دیگر نیز شامل آن شوند.

 

nervous   tick child

طبق نظر یکی از پزشکان تیک عصبی ممکن است تا میانسالی ادامه داشته باشد. تیک ممکن است بخاطر بحران های درون منزل یا مدرسه رخ دهد.
تیک چیست؟

اختلال رفتاری  کودک که به دلیل ناسازگاری های شخصیتی رخ می دهند، که شامل بی کفایتی و عدم اعتماد به نفس، مشکلات امنیتی، لکنت زبان، ترس و دلواپسی می باشد. تیک نوعی پرش ناگهانی و غیر ارادی عضلات است که گاهی شامل پلک زدن های مکرر نیز می شوند.
جالب است بدانید که فرد در هنگام خواب هیچ گونه علائمی از تیک را نشان نمی دهد. تیک های ساده عموما بعد از چند هفته یا چند ماه از بین می روند.

nervous   tick child
انواع تیک

این تیک ها می توانند شامل، پلک زدن، کشیدن ابرو، گاز گرفتن لب،چین دادن پیشانی، و… باشد.
درمان انواع تیک

افراد در مواجه با تنبیه های روحی و جسمی و یا حتی هیجان های روحی و تشویق های بسیار خوشحال کننده ممکن است دچار چنین مشکلی شوند.

برای درمان باید ابتدا محیط خانوادگی را مورد بررسی قرار داد. هر گونه محیط استرس زا برای کودک مشکل آفرین است بنابراین باید هر گونه فشار عصبی را از وی دور کرد.

nervous   tick child

تجربه نشان داده است که اگر فرد،مورد تذکر مستقیم واقع شود، نتیجه مثبتی نخواهد داشت بنابراین باید از روش های تشویقی وی را درمان کرد.
بهتر است که کودک را از نظر روانشناسی و بررسی عملکرد عصبی نزد پزشک متخصص برد تا بتوان مشکلات وی را در صورت حاد بودن تشخیص داد و داروهای لازم را ارائه کرد.

 

امتیاز شما به این مطب
[Total: 2 Average: 1]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× دو = 8

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>