چهارشنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » لزوم وجود اسباب بازی برای کودک

لزوم وجود اسباب بازی برای کودک

تمایل به بازی کردن در سرشت کودک وجود دارد . کودک از بازی کردن , جست و خیز کردن لذت می برد . بازی کردن قدرت ابتکار و استعداد درونی کودک را آشکار می کند و به تکامل می رساند . هیچگاه نباید از بازی کردن کودک حتی با شن و ماسه جلوگیری کرد چون کودک با خلاقیت خود سعی در ساختن چیزی دارد .

از امام صادق نقل شده است : فرزند خود را هفت سال آزاد بگذار بازی کند .

karabal

بازی کردن با بعضی از اسباب بازی ها ارزش آموزشی دارد . کودک با بازی کردن مهارت هایی را می آموزد و یاد میگیرد که دست ها را چطور با چشم و حواس دیگر هماهنگ سازد . بازی به تجربه آموختن کودک کمک می کند . او از اسباب بازی می آموزد اشیاء چطور ساخته می شود و چطور کار می کند . دربعضی مواقع وسایل بازی به کودک آرامش می بخشد . بطور مثال : یک چکش برای کودکی که حالت تهاجم و پرخاشگری دارد باعث می شود تا با کوبیدن میخی احساس خود را فروکش دهد . یا دختری که حالت تهاجم و پرخاشگری دارد احساس خود را به عروسک خود اعمال می کند و آرامش پیدا خواهد کرد .

weblog2

بازی کردن با اسباب بازی کودک را سرگرم می کند زیرا کودک نمی تواند در گوشه ای ساکت و آرام بنشیند . اگر کودک را به چنین حالتی واداریم سبب بدخلقی , تحریک پذیری و بالاخره خرابکاری می گردد . بازی کردن , دوستی و همکاری دسته جمعی را به کودک می آموزد ( مانند بازی فوتبال ) و همچنین معنی موفقیت یا عدم موفقیت را عملا به او تفهیم می کند . پدر و مادر باید در بازی کردن کودک زیاد شرکت نکنند و اجازه دهند که کودک تنها با دوستان خود بازی کند و از آن ها یاد گیرد و به دیگران یاد دهد .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت + 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>