پنج شنبه , ۲۳ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » کم رویی فرزندان خود را جدی بگیرید

کم رویی فرزندان خود را جدی بگیرید

یکی از مشکلات روانی کاملا پنهان در میان کودکان همین کم رویی است که ظاهر قضیه رفتار خیلی آزاد دهنده در بین همکلاسیان مدرسه ، خانواده و … نیست.یکی از بدترین خلقیات ایرانی که این عمل یعنی کم رو بودن را یک حسن خوب می داند که کاملا باور اشتباهی است زیرا این فرزند تا آخر عمر قرار نیست بچه بماند. راهکارهایی که مادران و گدران باید بکار ببرند شامل :

۱) به دیگران نگویید فرزند کم رویی دارید
اگر مسئله خحالتی بودن فرزند خود را در میان دیگران مطرح کنید بطور نا خود اگاه یک باور غلط ایحاد می وشد و تمامی رفتار دیگران نسبت به این فرزند دلسوزانه می شود و به طور غیر مستقیم روی فرزند تاثیر منفی دارد مخصوصا اگر در حصور خوده فرزند این مسئله را مطرح کنید.عوامل مثبت مانند : اگذاري مسئوليت هاي کوچک و در حد توان در بين جمع، مقايسه نکردن کودک با ديگران، عدم حمايت افراطي از کودک، عدم ترحم و پشتيباني زياد از او و …مي تواند هر چه سريع تر کودک يا فرد کمرو را در کاهش اين اختلال ياري دهد.

 ba2957

۲- موقعیت ها را شناسایی کنید
خجالتی بودن واقعا پارامتر های خاص خودش را دارد هر فرزند در صحنه ها یا موقعیت هایی خاص دچار کم رویی و خجالتی هستند سعس کنید این موقعیت ها را برای فرزند خود شناسایی کنید و دائما ان ها را در این موقعیت قرار دهید تا برایشانا به یک عادت روزمره و عادی تلقی شود این بهترین راهکار هست.

 

ba2957-1

۳-فرزاندان کم رو نیاز به تشویق دارند
کلام اخر چیزی نیست جز حمایت و تشویق فرزندان کم رو که تقریبا ۲ عامل بالا را نیز در بر می گیرد.کودکان کمرو را برای شرکت کردن در برنامه های اجتماعی مناسب با سن و سال خودشان، تشویق کنید. بهتر است کودک کمرو در کنار کودک جسور و پر جنب و جوش بنشیند. یا با چنان کودکانی همبازی شود.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 2 Average: 1]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>