پنج شنبه , ۲۳ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » اگر کودک نق نقو دارید بخوانید

اگر کودک نق نقو دارید بخوانید

نحوه-رفتار-با-کودکان-نق-نقو

جالب است بدانید اگر کودک نق نقو دارید این رفتار را شما در او ایجاد کرده اید . وقتی کودک چیزی را مودبانه درخواست کند و والدین برای اولین بار یا دومین بار پاسخ ندهند، کودک صدایش را بالاتر می‌برد درصورتیکه کودکتان کم سن و سال باشد شروع به سرو صدای زیاد و اگر بزرگتر باشد فقط ناله می کند . به والدین توصیه می شود هرگاه کودکشان از ان ها درخواستی دارد صبر نکنند که کودک شروع به نق زدن و ناله کند و زودتر به او عکس العمل نشان دهند چرا که اگر این رفتار ادامه یابد کودک دیگر بجای اینکه از والدین درخواستی داشته باشد و ان را درست بیان کند از همان ابتدا شروع به نق زدن کرده و حتی درست خواسته اش را بیان نمی کند .

ba2193

یک روانشناس می‌گوید:«مهم است که اگر می‌توانید، به اولین کوشش برای توجه پاسخ دهید. اگر در حال تلفن صحبت کردن هستید، یا در حین یک گفتگو، با فرزندتان تماس چشمی برقرار کنید و یک انگشت را بالا بیاورید، بنابراین او می‌فهمد که شما تا دقیقه‌ای دیگر با او خواهید بود. سپس در سریع ترین زمان ممکن که می توانید مودبانه این کار را انجام دهید، به فرزندتان توجه کنید».

خب اگر کودک نق نقو به بار آوردید وقتی کودکتان شروع به ناله کرد در ابتدا فقط یک نفس عمیق بکشید و اصلا عصبانی نشوید فقط کافیست با آرامش به او بگویید اگر چیزی می خواهی درست بیان کن تا آن را به تو بدهم . مثلا بگویید اگر تو یک لیوان شیر می‌خواهی، بگو یک لیوان شیر می‌خواهم. سپس دقیقا کلمات و تن صدایی را که می‌خواهید کودک استفاده کند، مدل قرار بدهید. در واقع بهترین روش برای والدین ان است که قبل از اینکه کودک با آن ها ارتباط برقرار کند خودشان به سمت کودک بروند تا اصلا فرصت برای نق زدن نداشته باشد و از طرف دیگر به خواسته کودک سریع جواب دهند تا او نق زدن را شروع نکند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 12 Average: 2.3]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× چهار = 24

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>