پنج شنبه , ۲۳ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » اگر کودکی دروغگو دارید بخوانید

اگر کودکی دروغگو دارید بخوانید

lie

اگر فکر می کنید که کودکتان به شما دروغ می گوید با ترفندی ساده می توانید متوجه این موضوع شوید . البته با توجه به تربیت خانوادگی و جامعه ای که کودک در آن بزرگ شده شاید تشخیص دروغگویی کودکان متفاوت باشد اما بطور کلی می توان گفت کودک در حین دروغ گفتن عصبی و ناراحت می شود این درحالیست که وقتی حقیقت را می گوید آرامش خاصی دارد . فقط کافیست به طرز بیان و ظاهر او در حین صحبت توجه کنید کودکی که با داد زدن یا چهره ای غمگین و من من کردن شروع به حرف زدن میکند قصد دروغ گویی دارد این درحالیست که کودک برای دروغ گفتن تمرین نکرده باشد اما درصورتیکه قبل از حرف خیال بافی کرده و خود را برای دروغ گویی آماده کرده است فقط می توانید از ساده بودن کلمات استفاده شده در صحجبت او پی به دروغگویی او ببرید . کودکی که در حین تشریح موضوعی منطقی و با بازکردن جزئیات سخن می گوید یعنی از قبل برای این صحبت تمرین کرده و شک نکنید که دارد دروغ می گویید . البته والدین با شناختی که از کودکان خود دارند می توانند با هرگونه تغییری در کودکشان این فرایند را به راحتی متوجه شوند .

برخورد-والدین-با-کودکان-دروغگو-1

حالا که پی به دروغگویی کودک خود بردید می توانید با روشی ساده او را از این کار منع کنید . فقط کافیست در گام اول هیچگاه کودک خود را مقصر نکنید زیرا اگر او را دروغگو خطاب کنید او بیشتر دروغ می گوید و حتی به او نگویید چندمین بار است که دروغ می گویی !!!! در واقع اعتراف گیری از کودک بدترین راه جلوگیری از دورغ گفتن اوست . در گام بعدی با صحبت منطقی و محبت از مضرات دروغگویی به او بگویید و برای او در زمان راست گویی تشویقی در نظر بگیرید تا بفهمد اگر حقیقت را بگوید به نفع اوست حتی اگر کار بدی انجام داده باشد . والدین باید ریشه دروغگویی را در کودک شناسایی کنند و با محبت آن را از بین ببرند زیرا برخورد تند این ناهنجاری کودک را شدت می بخشد .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>