سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » چگونه به کودکان دارو بخورانیم

چگونه به کودکان دارو بخورانیم

بیمار شدن کودکان مشکل بزرگیست اما مشکل بزرگتر خوراندن دارو به آن هاست . یکی از ناراحتی های والدین آن است که چگونه به کودک بیمار خود دارو دهند که او مقاومت نکند . برای راهنمایی والدین در این مطلب چندین نکته قرار دادیم که با انجام آن ها کودک شما راحت تر دارو مصرف می کند .

150638465--632x250

هیچوقت به کودک نگویید که دارو چه مزه ای است و اگر چشید و مزه آن را دوست نداشت سعی کنید با سرگرم کردن او مزه دارو را از یادش ببرید . هیچوقت جدی و عصبی نشوید زیرا طبیعیست است که مقابل دارو مقاومت کند .فقط سعی کنید با حوصله او را راضی به خوردن دارو کنید .

همیشه هدیه ای بعد از دارو و مخصوصا تزریقات برای کودک در نظر بگیرید . حتی اگر یک شکلات باشد و سعی کنید اگر کودکان تزریق دارد ابتدا سرنگ خالی را روی پوست خود بکشید تا ببیند نباید بترسد .

در اسباب بازی های کودکان حتما لوازم اسباب بازی پزشکی هم قرار دهید تا از قبل وسایلی مانند سرنگ و … را دیده باشد تا کمتر با دیدن درمانگاه و وسایل پزشکی بترسد .

vomited-child1

سعی کنید کودکتان را بخندانید . او را قلقلک دهید, بازی کنید , ببوسید و بخندانید و اگر امکان دارد و با نظر پزشک دارو را با اب میوه , عسل و … مخلوط کرده تا کودک راحت تر میل کند .

در دادن دارو به کودک عجله نکنید و با خواندن شعر و حتی در نظر گرفتن قاشق بصورت قطار و اتومبیل و با ملایمت به او دارو بخورانید . هیچوقت بزور دارو را در دهان کودک نکنید زیرا مصرف دارو در دفعه های بعدی را برای کودک مشکل تر می کنید .

پس از دادن دارو سریعا او را رها نکنید و به کار خود مشغول شوید حداقل او را با گفتن تو یک قهرمان هستی تشویق کنید .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 1]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− یک = 4

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>