یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » چگونه سکسکه نوزاد را آرام کنیم؟

چگونه سکسکه نوزاد را آرام کنیم؟

وب ها:بعضی از مادر ها نگران این می شوند که نوزاد ما سکسکه می گیرند و در بعضی اوقات سکسکه آنها قطع هم نمی شود و این برای مادران نگران کننده می شود؟

ما در این پست برای شما راهنمایی خواهیم کرد که چطور می‌توانم از بروز آن در کودکم جلوگیری کنیم؟

باید اینگونه بگوئیم که سکسکه یک ناراحتی گوارش می باشد اما بی ضرر برای بدن است که برای همه سنین هم اتفاق می افتد.اما در بعضی مواقع برای نوزاد نگران کننده می باشد سکسکه های مداوم زیرا سکسکه از انقباضات یا اسپاسم های قوی دیافراگم است.

603369_551

شما برای اینکه دلیل سکسکه نوزاد را بدانید باید زمان های سکسکه آن را یاداشت کنید مثلا اگر در طول شیر خوردن یا زمان اندکی بعد از آن اتفاق می‌افتد و یا اینکه بین شیر خوردن نوزاد به سکسکه بیفتد باید شما از تغذیه که برنامه ریزی شده انجام دهید که برای شما خواهیم گفت.

شما باید تغذیه و غذای کودک را به درستی به آن دهید زیرا زیاده روی غذا برای نوزاد باعث ایجاد سکسکه می شود.زیرا اگر معده خیلی سریع پر شود و ورم کند، این موضوع می تواند ماهیچه های دیافراگم را دچار گرفتگی و اسپاسم کند و یا اینکه شما در زمان شیر دادن به نوزاد باید رعایت کنید و هنگام تغذیه با شیر مادر، سعی کنید به آرامی این کار را انجام دهید، و شیردهی را متوقف کنید تا آروغ نوزاد خود را هنگام جابه جایی از یک سینه به سینه دیگر بگیرید. و یا اگر با شیشه به او شیر می‌دهید، در میانه آن مکثی کنید، آروغ نوزاد را بگیرید و بعد از چند دقیقه به دادن شیر ادامه دهید و فاصله را حتما ایجاد کنید.

یکی از مواردی که شکم نوزاد زود باد میکند این می باشد که شیر را زود قورت می دهد و همراه با هوا می باشد که این کار باعث تورم و باد کردن شکم آنها می‌شود.نکته ای که باید دقت کنید برای شیر دادن به نوزاد و برای کسانی که با شیشه شیر می دهند این می باشد که برای جلو گیری از نبلعیدن هوا باید  شیب بطری را با زاویه ۴۵ درجه تنظم کنید، با این کار هوا به پایین بطری خواهد رفت.همچنین نشستن صحیح مادر در هنگام شیر دادن خود موثر می باشد که جلو گیری شود از بعلیدن هوا برای نوزاد شما.

در بعضی مواقع هم سکسکه مداوم می‌تواند نشانه ای از رفلاکس معده به مری در نوزاد شما باشد که برای جلو گیری از این بیماری باید با دکتر خود مشورت کنید.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 16 Average: 3]

همچنین ببینید

14296123060

آیا می دانید علت مو کشیدن بچه ها چیست

روانشناسی کودک: حتما در کودکان خردسال رفتارهای مانند لگد زدن، گاز گرفتن، نيشگون گرفتن و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 4 = بیست هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>