سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » چگونه کودکانمان را از وسایل الکترونیکی ترک دهیم

چگونه کودکانمان را از وسایل الکترونیکی ترک دهیم

1082-460-Technology

استفاده از تبلت ها و بازی های الکترونیکی جدیدا رواج زیادی پیدا کرده و این کودکان هستند که بیشتر مشتاق این وسایل می باشند و وقتی با آن ها بازی می کنند گذر زمان را متوجه نمی شوند . جدا از مضرات وسایل الکترونیکی بر کودکان که باعث ایجاد ناهنجاری رفتاری خشونت , عدم شکوفایی استعداد ها , کند شدن حافظه , ناراحتی های بینایی و … می شود والدین باید بدانند که چگونه کودکان خود را از وسایل الکترونیکی مانند تبلت جدا کنند .

حتما در منزل برای کودکتان برای انجام هرکاری زمانی تعیین کنید . در زمان صرف شام کودک حق ندارد با تبلت بازی کند وگرنه یا با تبلت بازی کند یا شام !!!!

تبلت را از اتاق خواب او دور کنید به هیچ وجه اجازه ندهید کودک قبل از خواب با تبلت بازی کند .

ba2760

جالب است که این والدین هستند که کودکان خود را به چیزی عادت می دهند و سپس در پی جدا کردن آن از کودک خود برمی آیند . هیچ لزومی ندارد که اگر اطرافیان شما برای کودکانشان تبلت خریده اند کودک شما هم در سه سالگی تبلت داشته باشد . درست است که باید انسان همگام با تکنولوژِی حرکت کند و کودکان نیز باید در هر زمینه ای آموزش ببینند اما اگر این موضوع مضرات بیشتری نسبت به فواید داشته باشد باید از ان اجتناب شود .  نمی گوییم که کودک خود را از وسایل الکترونیکی دورنگه دارید اما هرچیزی باید زمان خاصی و به میزان خاصی مورد استفاده قرار گیرد تا مفید واقع شود .

نکته دیگر آنکه کودک از والدین الگو می گیرد و اگر والدین در مهمانی هایشان سرگرم وایبر و سایر شبکه های اجتماعی هستند پس نباید از کودک انتظاری داشته باشند ابتدا خودتان را اصلاح کنید و پس از وضع قوانین برای کودک و استفاده از لوازم الکترونیکی شروع به فعالیت های دونفره مانند پیاده روی , آشپزی و … با او کنید . تا هم او درکنار شما سرگرم شود و هم شما نیز او را از وسایل الکترونیکی جدا کرده باشید .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 3 Average: 3]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک × 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>