سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » تاثیر اختلافات خانوادگی بر کودکان

تاثیر اختلافات خانوادگی بر کودکان

[ File # csp10373198, License # 2478487 ] Licensed through http:

رفتارهای والدین بصورت مستقیم بر رفتارهای کودک تاثیر می گذارند . مخصوصا اگر بین والدین تنش و اختلافی وجود داشته باشد که کودک همیشه در معرض دعوا و پرخاشگری قرار گیرد می تواند اثرات بدی بر کودک داشته باشد . کودکان مضطرب با احساس ناامنی و نداشتن آرامش اکثرا در معرض جر و بحث ها و اختلافات خانوادگی قرار دارند . کودکانی که در معرض دعواهای همیشگی پدر و مادر قرار دارند بیشتر نگرانند و اعتمادشان را از والدین از دست می دهند و به تبعیت از ان در آینده دچار مشکل عدم اعتماد در جامعه می شوند .

بدتر از اختلافات خانوادگی یارکشی شدن کودک از سوی والدین است . والدین با بدگویی از همسرشان در مقابل کودکان به دنبال احساس ترحم، دلسوزی و همدلی فرزندان هستند اما بی خبر از اینکه کودک چون خودش را بین انتخاب پدر یا مادر می بیند دچار مشکلات روانشناختی می شود .

ba1942

حتی گاهی کودک مثلا برای همدردی با مادر مجبور می شود از پدر بدگویی کند که این معضل بزرگی در رفتار کودک پدید می آورد . کودک با فشارهای عصبی که به او وارد می شود چیزی از دوران کودکی نمی فهمد و با اضطراب و هزاران مشکل روانشناختی دیگر پیش به سوی آینده می رود . حتی کودکان از پرخاشگری والدین پرخاشگری را می آموزند و با گفتن این کلمات بین دوستانشان ترد می شوند .

به والدین توصیه می شود هر مشکلی که دارند از بازگو کردن آن در جلوی کودکان خودداری کنند . مسائل و مشکلات را خصوصی حل کنند و کودک را وارد ماجرا نکنند البته اگر آینده کودکشان برایشان مهم است .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 5 Average: 3]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 5 = بیست پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>