دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » کودک خود را لوس بارنیاورید

کودک خود را لوس بارنیاورید

والدین به دنبال ان هستند که کودکان آموزه های رفتاری را به بهترین شکل بیاموزند اما اینکه کودک شما چگونه رفتار می کند و برخورد اجتماعی او چگونه است نتیجه زحمات خود شماست . در رفتار با کودکان اصولی وجود دارد که به راحتی با رعایت آن ها از ناهنجاری های رفتاری که ممکن است در کودکان ایجاد شود جلوگیری می شود . یکی از رفتارهای که والدین نمی توانند تحمل کنند لوس شدن کودکشان است که با رعایت چند نکته می توانید کودک خود را لوس بار نیاورید .

ba2952

فقط همین یک بیسکوییت نه بیشتر!!!!

اگر میخواهید برای کودک خود محدودیتی درنظر بگیرید در درجه اول باید این محدودیت را بطور واضح برای کودک بیان کرده و در گام بعدی آن را عملی کنید تا کودک با دیدن جدیت شما خود را لوس نکند . برای مثال اگر می خواهید به او فقط یک بیسکوییت بدهید در ابتدا بگویید فقط همین یک بیسکوییت را به تو می دهم و دیگر درخواست نکن و سپس فقط یک بیسکوییت به او بدهید اما به کار بردن جمله ای مانند باشه، می تونی یک بیسکوییت برداری برای کودک یعنی بازهم راهی برای بدست آوردن بیسکوییت های بیشتر هست . اما شما مصمم باشید و اگر کودک به شما التماس هم می کند باز هم فقط همان یک بیسکوییت را به او بدهید زیرا اگر یکبار زیربار التماس های او بروید کودک خود را لوس کردید . پس فقط به انچه خودتان می گوید عمل کنید .

من را توجیح کن !!!!

همیشه وقتی کودکتان از شما چیزی می خواهد دلایل قانع کننده برای اجرای آن از او بخواهید . مثلا اگر میخواهد شبکه تلوزیونی مورد علاقه اش راببیند دلیلش را بپرسید اگر گفت اسباب بازیهایش را جمع کرده و دیگر نمی خواهد بازی کند و وقت تلوزیون است شبکه را عوض کنید و بگذارید کارتون ببیند . هیچگاه بی دلیل چیزی به کودک ندهید در همین راستا باید به کودک بیاموزید اگر می خواهد کار مورد علاقه خود را انجام دهید بایستی قبل ان مسئولیت های روزانه خود را انجام داده باشد مثلا همین جمع کردن اسباب بازی ها .

img-article-bratty-kids

اگر کودک ناراحت شد مشکلی نیست !!!!

درست است که والدین دوست ندارند کودک خود را ناراحت ببینند اما این به نفع اوست که هرچه را خواست در دسترسش قرار ندهند . درواقع کودک باید معنای تلاش برای رسیدن و موفقیت را متوجه و اگر شکست خورد و ناراحت شد به تلاش دوباره بیاندیشد . اگر شما برای رفتارهای کودک جایزه ای تعیین کنید او معنای پیروزی و شکست را بهتر متوجه خواهد شد .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 1 = یک

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>