سه شنبه , ۲۱ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » انحرافات جنسی در کودکان

انحرافات جنسی در کودکان

غریزه جنسی از ابتدای تولد درکودکان وجود دارد و به مرور زمان و رشد کودک این غریزه تکامل می یابد . اما گاهی اوقات به علل مختلفی این غریزه زودتر از حالت طبیعی در کودک بروز پیدا می کند . والدین با آگاه بودن از علل تقویت غریزه جنسی باید از بلوغ زودرس کودکان جلوگیری کنند .

ba2300

نحوه ی ایجاد انحرافات جنسی در کودکان

وقتی کودک دچار بیماری کرمک می شود با دستکاری اطراف مقعد و نواحی مجرای ادرار در کنار رفع خارش ، لمس کردن این نواحی موجب تحریک و احساس لذت شده که بعدها منجر به کشیده شدن به سمت استمناء می شود .
در دوران بلوغ با ایجاد تغییرات جسمانی در نوجوانان اگر آگاهی والدین و آشنا کردن نوجوانان با این تغییرات صورت نگیرد زمینه ساز بروز انحرافات جنسی متعدد می گردد.

احمد کاهلی از امام صادق(ع) پرسید:دختر بچه نامحرمی ، خود را در آغوش من می اندازد ومن اورا بلند می کنم ومی بوسم ، حکمش چیست ؟ امام(ع) پاسخ دادند: اگر دختر شش ساله شد ، اورا روی پای خود ننشان[۱]

لمس کردن آلت تناسلی ، اصطکاک ران پاها در حین خواب و استفاده از لباس زیرهای پرز دار برای کودکان و هرنوع دلیلی که موجب تحریک ناحیه تناسلی کودک شود منجر به ایجاد انحرافات جنسی در کودکان می گردد .

تحریکات ناشی از دستکاری با آلت تناسلی، نگهداشتن ادرار، خواندن داستانهای تحریک آمیز، شنیدن مسائل مربوط به زناشویی، دیدن صحنه های زناشویی، مشاهده فیلمها و عکسهای مستهجن و محرک، مواجه بودن با بدنهای لخت و… می تواند منجر به انحرافات جنسی، حتی قبل از سنین بلوغ شود.

امام صادق (ع) فرمودند: کسی نباید با همسرش در اتاقی که کودک حضور دارد، آمیزش کند.چون موجب انحراف جنسی کودک می شود.[۲]

امتیاز شما به این مطب
[Total: 11 Average: 2.9]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه − 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>