سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » افسردگی دوران نوجوانی

افسردگی دوران نوجوانی

اگر در فرزندان نوجوان خود پرخاشگری بی‌مورد، اشکال در تمرکز، سرگردانی، در خود فرورفتگی، نداشتن رابطه صحیح با والدین، خصومت و بی‌هدفی را دیدید این علائم مرتبط با افسردگی دوران نوجوانی است . که جالب است بدانید این تغییرات باعث ایجاد بی‌هویتی جسمانی و روانی می‌شود و تعارض خواسته‌های آنها در این دوران با محیط اطراف افسردگی را به دنبال دارد.

439x300xchildhood-depression.jpg.pagespeed.ic.pox5MAE0jD

از طرفی والدین هستند که با بی توجهی به نیازهای درونی و روانی جوانان و کنترل بیش از حد جوانان و عدم اطلاع خانواده‌ها از تحولات این دوران به افسردگی دوران نوجوانی دامن می زنند . که در نتیجه این افسردگی پیامدهایی مانند اضطراب و کشیده شدن به سمت مسائل جانبی و عاطفی خارج از خانه ایجاد می شود .

ba2094

والدین باید آگاه باشند که دوران نوجوانی و جوانی از دوران های بسیار حساس برای فرزندشان بوده و اگر علائمی که مربوط به افسردگی در این دوران است را در فرزندشان مشاهده کردند از بحث و دعوا با ان ها بپرهیزند و بهتر است که ان ها را درک کنند و در صورت امکان با محبت با آن ها در مورد مسائلشان گفتگو کنند . حتی گاهی دیده شده والدین با اجرای روش و برخورد های ناصحیح در این دوران فرزند خود را به راه های ناشایست هدایت کرده اند که در آینده عواقب بدی گریبان گیر ان ها شده است . جوانان و نوجوانان جهت شکل گیری هویت مذهبی و روانی نیازمند مشاوره هستند واگر والدین خود نمی توانند فرزندشان را کمک کنند باید در این دوران به متخصصان و مشاوران روانشناس مراجعه کنند.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 2 Average: 3]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو × = 18

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>