دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » چگونه کودکانی نابغه پرورش دهیم

چگونه کودکانی نابغه پرورش دهیم

بسیاری از والدین دنبال زمان مناسب برای اموزش مهارت به کودک هستند اما بیشتر والدین میخواهند کودکان قبل از رسیدن به سن و زمان مناسب این مهارت ها را داشته باشند .یا به نوعی دیگر ارزو های گذشته خود را در کودکانشان پیاده کنند. که این امر نیاز مند سن مناسب و فرصت کافی است.

 

ba3115

 

خانم ماریا مونتسوری میگوید”ما نباید کودکان را برای مدرسه رفتن اماده کنیم بلکه انان را برای زندگی کردن مهیا کنیم.”

چه وقت به روان‌شناس یا روانپزشک کودک مراجعه کنیم؟

همان گونه که مراجعه به پزشک کودک به صورت دوره ای لازم است ، برای یادگیری اموزش نحوه و زمان یادگیری مهارت ها به کودک نیازمند مراجعه دوره ای به روانپزشک کودک است.

 

ba3115-2

از چه سنی به کودک مهارت‌ها و ارزش‌های اجتماعی را آموزش دهیم؟

کودکان تصوری که ما از تربیت داریم را ندارند پس ان ها را نباید سرزنش کرد که چگونه رفتار میکنند به مرور زمان انها یاد میگیرند که در اجتماع چگونه رفتار کنند و سرکوفت و سر زنش کردن انها تنها موجب کاهش اعتماد به نفس کودک میشود.

کلاس‌های آموزشی بچه‌ها را از چه سنی شروع کنیم؟

تا قبل از ۷سالگی کودک نباید مستقیم مورد اموزش قرار گیرد باید از روش های غیر مستقیم کمک گرفت

 

ba3115-1

 

نوزاد جنین نارس است .باید تا سن ۱۴ ماهگی محیطی امن برای کودک فراهم ساخت و همه نیاز های ان را بر طرف کرد .باید به او این اطمینان را داد که دنیایی زیبا و امن را پیش رو دارد.

در ابتدا تولد نظم کودک بر عهده والدین است. انها باید ارام ارام نظم را به کودکان اموزش دهند نه اینکه سریع. انها تا ۱۸ سالگی وقت دارند شیوه های زندگی را کم کم اموزش دهند.تنها گذاشتن کودک در خانه نیازمند شناخت از کودک است .کودک کمتر از ۱۰ سال ممکن است در تنهایی کار های خطر ناک انجام دهند.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 5 = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>