دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » علل ایجاد رفتار دزدی در کودکان

علل ایجاد رفتار دزدی در کودکان

ba3008

گاهی اوقات برای والدین پیش آمده که کودک خود را در حال برداشتن چیزی از کیف خود دیده اند که درواقع می توان گفت کودک شما در حال دزدی از شماست . در این مطلب می خواهیم به علل ایجاد رفتار دزدی در کودکان بپردازیم . در ابتدا باید گفت بخشی از این رفتار دزدی در کودکان مربوط به خود والدین می شود زیرا والدینی که شاغل هستند و وقت کمی برای کودکانشان می گذارند و همچنین سخت گیری‌های بیش از حد والدین نسبت به کودکان، شلوغ بودن محیط خانواده و مشترک شدن وسایل میان اعضای خانواده به گونه‌ای که کودک احساس کمبود کند از دلایل تقویت عمل دزدی در کودکان به حساب می آید . حتی گاهی اهمیت ندادن والدین به نیاز های کودکان درصورتیکه کودک احتیاج به وسیله ای دارد که والدین برای او تهیه نمی کنند یا پولی در اختیار او قرار نمی دهند نیز می تواند باعث کشیده شدن کودک به سمت دزدی شود . حسادت در بین کودکان نیز گاهی کودک را وادار به برداشتن وسایل دیگران می کند . همچنین اگر کودک ببیند که والدینش بدون اجازه سر وسایل یکدیگر می روند این حس در او ایجاد می شود که برداشتن وسایل بدون اجازه صاحبش اشکالی ندارد .

ba3008-1

باید چه کرد :

ابتدا با کودک خود مسالمت آمیز صحبت کنید و از توهین و تحقیر و خشونت بپرهیزید . با کودک در مورد مفهوم مالکیت و اینکه هر وسیله ای متعلق به کسی است و با برداشتن آن دیگران را ناراحت می کند حرف بزنید و بگویید اگر چیزی لازم دارد بجای اینکه آن را بردارد به شما بگوید و در کنار این کارها اگر رفتار شما باعث ایجاد این حرکت زشت در کودک می شود خودتان را نیز اصلاح کنید زیرا کودکان آن چیزی را که می بینند یاد می گیرند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 2]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× یک = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>