چهارشنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » کودکانی خلاق داشته باشید

کودکانی خلاق داشته باشید

برای کودک همیشه داستان بگویید تا او با تصویر سازی از داستان در ذهن علاوه بر سرگرم شدن خلاقیت خود را به کار بیاندازد . سعی شود داستان هایی که تعریف می کنید از فضاها و شخصیت های اطراف باشد زیرا در این حالت بیشتر توجه کودک جلب می شود .

300x229xd6a100d9a48cde1418754fdb5e4d902f.jpg.pagespeed.ic.WpE76mPps_

برای کودکتان اسباب بازی هایی با موسیقی یا وسایل موسیقی تهیه کنید . موسیقی نقش مهمی در پرورش خلاقیت کودک دارد .

اگر کودکتان مدام در حال استفاده از وسایل الکترونیک مانند تلوزیون و موبایل باشد خلاقیت ذهنی و قوه تخیل او کاهش می یابد . سعی شود کودک کمتر از وسایل الکترونیک استفاده کند تا جا برای بروز استعداد و خلاقیت او بماند .

این والدین هستند که با مهیا کردن محیط خلاقیت کودک را افزایش می دهند .درواقع اگر شما اجازه دهید که کودک خود را در شخصیت های مختلف تصور و آن را اجرا کند خلاقیت او افزایش می یابد . برای مثال اگر کودک دوست دارد در نقش یک معلم باشد به او اجازه دهید که خودکار ، عینک و کتاب به دست گیرد و ان شخصیت را بازی کند .

در برخی مسائل که کودک توانایی درک ان ها را ندارد به او سخت نگیرید مثلا نیازی نیست به کودک توضیح دهید که در هرکجا چه لباسی بپوشد .اگر کودکتان دوست دارد در حین بازی لباس خاصی به تن داشته باشد به او اجازه دهید .

500x334xcreative-child.jpg.pagespeed.ic.pgFABJyG1u

گاهی اوقات کودکان دوستان خیالی را برای خود تصور و شریک بازی هایشان قرار می دهند در این مورد اصلا نگران نباشید . این موضوع در مراحل رشد کودک بسیار طبیعی و نرمال بوده و نشان دهنده قوه تخیل بالای کودکتان است . حتی می توانید او را در بازی با دوستان خیالی یاری دهید .

درکنار موارد گفته شده باید والدین بدانند برای هرچیزی محدودیت وجود دارد در هنگام بازی ، کودک هرطور که بخواهد بازی می کند اما زمانیکه مثلا باید به حمام برود یا غذا بخورد باید برای او محدودیت تعیین کرد و از او خواست به دنیای واقعی برگردد.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش × = 30

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>