سرخط خبرها
خانه » روانشناسی کودک » کودکم گریه نکن

کودکم گریه نکن

کودکان ۶ الی ۱۲ ماهه قبل از خواب ممکن است یک یا چند دقیقه ای گریه کنند . چنین عملی طبیعی است و مادر نباید به این گریه توجهی کند و باید اتاق کودک را ترک نماید . اکثرا محبت مادری نمی گذارد که مادر چنین کاری کند و همین عمل مادر است که مشکلات خواب برای کودک به همراه خواهد داشت . بعضی کودکان گریه زیاد تری می کنند . در اینجا این سوال پیش خواهد آمد که چقدر کودک را باید رها کرد تا گریه کند ؟؟؟

عکس-از-گریه-کوک-ناز

اکثر کودکان در شب اول ممکن است نیم ساعت گریه کنند , شب دوم پانزده دقیقه و بالاخره شب سوم و چهارم گریه ای وجود نخواهد داشت . بعضی از کودکان بطور استثنایی قدرت زیادی در گریه کردن دارند و همراه گریه زیاد هوا می بلعند و دچار نفخ شکم می شوند و سپس استفراغ می کنند . در چنین مواردی درحالیکه هدف شکستن عادت کودک است باید از گریه زیاد کودک و بلعیدن هوا جلوگیری کرد . از طرف دیگر در مواردی که مشکلات اجتماعی نظیر رعایت همسایه و یا احیانا وجود بیمار در خانه وجود داشته باشد و هدف آرامش کودک است با توصیه و زیر نظر پزشک متخصص می توان از دارو های خواب آور ( کلرال ) استفاده کرد و به کودک دارو داد و موقعی که دارو اثر کرد و کودک خواب آلود شد او را به تختخواب گذاشت .

koodak

کودکان ممکن است در هرسنی در خلال شب بیدار شوند و گریه کنند در چنین مواردی باید به نوع گریه کودک توجه کرد . اگر گریه او سطحی و موقتی است اهمیت ندارد ولی اگر گریه او عمقی و از ته دل است ممکن است کودک مشکل دیگری نظیر حالت تهوع , دل درد , خواب وحشتناک و احساس دفع ادار و مدفوع داشته باشد . بنابراین باید بسراغ کودک رفت و علت را برطرف کرد . بعضی از کودکان ممکن است ۱۰ تا ۱۵ مرتبه در خلال شب بیدار شوند و مادر هر مرتبه کودک را بغل کند یا شیر و شربت به او بدهد یا کودک را پهلوی خود بخواباند . در مجموع برای جلوگیری از گریه کودک عادات بد در کودکان باید رفع شود تا دیگر کودک مانند سابق گریه نکند .

 

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 1]

همچنین ببینید

14862931688715723818212177143142611568157

چگونه با کودکان خردسال بازی کنیم

کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 − = چهار

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>